Mokytis galima visur - svarbu žinoti, ko nori
2013-11-08

Kaunas. Ne tik mūsų šalies studentai važiuoja mokytis į užsienį. Vakarų šalių jaunimas žinių semiasi Lietuvoje: dvi dešimtys užsieniečių kremta mokslus Veterinarijos akademijoje.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijoje nuo 2010 metų dėstomas atskiras veterinarijos kursas anglų kalba. Pirmosios studentės buvo penkios merginos iš Švedijos. Kitais metais sulaukta daugiau studentų.

Šiuo metu LSMU veterinarijos mokosi 19 užsienio studentų: 13 iš Švedijos, 2 iš Vokietijos ir po vieną iš Airijos, Kipro, Suomijos, Norvegijos. Pasak LSMU Užsieniečių studijų skyriaus prodekano Alvido Šarlausko, studentų mokymosi lygis aukštas, jie patenkinti studijų kokybe.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Studijuoti Lietuvoje patarė tėvas

Viena iš užsienio studenčių - švedė Linnea Svelander. Mergina mokosi čia nuo 2010-ųjų, kai tik startavo ši programa. Pirmaisiais metais merginų buvo penkios, po metų trys išvyko mokytis kitur, bet prie likusių prisijungė studentė iš Airijos. Taigi, šiuo metu trečiame kurse mokosi trys merginos.

Linnea pasirinkti studijas Lietuvoje pastūmėjo situacija gimtojoje šalyje. Švedijoje yra tik vienas universitetas, kuris ruošia veterinarus, per metus jų priima 50-100, o norinčių studijuoti daug daugiau. Nenorėdama rizikuoti, mergina pradėjo svarstyti apie galimybę studijuoti užsienyje. Iš pradžių galvojo apie mokslus Vengrijoje, vėliau Linnea tėtis užsiminė apie Lietuvą ir galimybę mokytis mūsų šalyje.

Paklausta apie ateities planus, Linnea Svelander sako, kad norėtų tęsti studijas Švedijoje arba Anglijoje ir įgyti daktaro laipsnį bei specializuotis stambių gyvūnų gydymo srityje

Mergina pasakoja, kad pradžia buvo sunki: kultūriniai skirtumai, ne visi dėstytojai gerai kalbėjo angliškai, jautėsi lengva maišatis. Tačiau per pirmus metus visi nesklandumai buvo išspręsti, ir dabar mergina labai patenkinta studijomis bei universitetu. Nors mokytis nelengva (daug atsiskaitymų), tačiau viską atperka darbas su gyvūnais. Linnea apie tokį darbą svajojo nuo pat vaikystės. Mokantis labiausiai patinka praktiniai užsiėmimai Stambiųjų gyvūnų klinikoje, taip pat patinka dirbti su šunimis.

Gyvenimu Lietuvoje mergina yra patenkinta: jai patinka Kaunas, iš universiteto taip pat visada gali sulaukti pagalbos įvairiais klausimais. Ją labiausiai stebina lietuvių nuostaba, kai jie sužino, kad švedė studijuoja Lietuvoje, mat vyrauja stereotipas, kad Lietuvoje prasta studijų kokybė, tačiau Linnea patikina, kad studijų kokybė yra tikrai gera.

Lietuvės patirties semiasi įvairiose šalyse

LSMU Veterinarijos akademijos tarptautiškumą didina ne tik studentai iš užsienio, bet ir lietuviai, pabuvoję užsienyje pagal „Erasmus" mainų programą. Studentai gali išvykti į užsienį studijuoti arba praktikuotis. Per metus šios programos galimybėmis pasinaudoja 25 studentai. Norintieji išvykti svetur gali pasinaudoti ir „Nord+" programa.

Šiuo metu ketvirtame kurse studijuojanti Eglė Meškelytė pasinaudojo šia galimybe ir 2013 metų pavasarį išvyko į Turkiją. Mergina patenkinta ten praleistu pusmečiu. Jai įspūdį paliko šalies kultūra, patiko dėstytojų ir studentų santykiai.

Eglę Meškelytę domina chirurgija, darbas su smulkiaisiais gyvūnais

Anot Eglės, turkai laisvesni, labiau atsipalaidavę, studijos mažiau įtemptos, atsiskaitymai vyksta semestro gale, o LSMU mokomasi ciklais. Turkijoje daugiau praktinių užsiėmimų, žmonės labiau linkę nešti gyvūnus į universiteto klinikas.  Merginos teigimu, studijos užsienyje jai davė daug naudingos patirties.

Paklausta apie ateities planus, mergina planuoja dirbti pagal specialybę. Šiuo metu ją domina chirurgija, darbas su smulkiaisiais gyvūnais, nes dirbti su stambiais gyvūnais dėl fizinio krūvio moterims sunkiau, taip pat pavojingiau.

Penktakursė  Aistė Šarovaitė apie veterinarijos studijas pradėjo galvoti dar vidurinėje mokykloje, pasirinko veterinarinę mediciną. Pasak merginos, šios specialybės privalumas - platus jos pritaikymas (dirbti galima ne tik žemės ūkio bendrovėse, klinikose ar labaratorijose, bet ir farmacijos kompanijose).

Vertindama studijas, studentė sako, kad didesnio dėmesio norėtų šunų ir kačių gydymui, kadangi savo ateitį sieja su smulkių gyvūnų gydymu. Naudingos patirties ji gavo Suomijoje, kur kelias vasaras lankėsi, jos vertinimu, labai geroje gyvūnų klinikoje.

Aistė  taip pat pasinaudojo „Erasmus" mainų galimybe, ir trečiame kurse puse metų praleido Vengrijoje. Studijos ten patiko, tačiau buvo sunku, reikėjo daug mokytis. Didelių skirtumų tarp studijų kokybės ir organizavimo nepastebėjo.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai