Lankėsi Indijos žemės ūkio ministras (papildyta)
2015-10-02

Akademija (Kauno r.)/Vilnius. Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) lankėsi Indijos diplomatų delegacija, kuriai vadovauja šios šalies ministras be portfelio, atsakingas žemės ūkį (kitaip dar vadinamas jaunesniuoju ministru), Shri Mohanbhai Kalyanjibhai Kundariya. Susitikimo su ASU vadovybe metu aptartos mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybės, tolesnio abiejų šalių bendradarbiavimo plėtra.

Ministras M. Kundaraiya ir jį lydinti delegacija susitiko su universitete studijuojančiais Indijos studentais (jų šiuo metu ASU studijuoja 7), kartu lankė vieną iš šiuolaikiškiausių Baltijos šalyse Jungtinių tyrimų centrą, kuriame įsikūrusiose 18 žemės ūkio, miškų, biosistemų inžinerijos, biomasės energetikos bei vandens inžinerijos sričių laboratorijose įrengta moderniausia pasaulyje esanti laboratorinė įranga.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Svečių vizitas Jungtiniame tyrimų centre (nuotraukoje pirmas iš kairės - ministras M. Kundaraiya)

„Naujas Indijos žemės ūkio ministerijos uždavinys - inovatyvi ir pažangi žemdirbystė. Siekiame, kad kiekvieną ūkininką, kurių Indijoje yra 140 milijonų, praktinės mokslo žinios pasiektų tiesiogiai, kad Indijoje plintančios inovacijos pasiektų kiekvieną ūkį. Taip pat norime pradėti plėsti ekologinę žemdirbystę, todėl labai džiaugiuosi šiuo vizitu ir mūsų bendradarbiavimo pradžia. Taip pat džiaugiuosi, kad pas jus studijuoja mūsų studentai, kurie labai gyrė jūsų Universitetą," - susitikimo metu sakė Indijos žemės ūkio jaunesnysis ministras M. Kundaraiya.

Po susitikimo su universiteto vadovybe

Po pokalbio su ASU vadovybe diplomatų delegacija susitiko su lyderiaujančių Lietuvos agroverslo įmonių atstovais. Susitikimo metu abiejų šalių atstovai aptarė bendradarbiavimo galimybes verslo srityje.

Indijos žemės ūkio jaunesniojo ministro vadovaujama delegacija į Lietuvą atvyko dalyvauti Indijos tautinio išsivadavimo lyderio Mahatmos Gandhžio ir iš Mažosios Lietuvos kilusio jo artimo draugo, litvako architekto Hermanno Kallenbacho atminimui skirto paminklo atidengimo iškilmėse Rusnėje.

***

Vilniuje Indijos delegacija susitiko su Žemės ūkio viceministru Viliumi Martusevičiumi. Svečias iš paminėjo, kad 2012 m. inicijuotas Susitarimo memorandumas tarp abiejų šalių ministerijų dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje praktiškai suderintas ir pakvietė Lietuvos atstovus atvykti į Indiją jį pasirašyti.

„Mus domina Lietuvos pieno perdirbimo pramonė, kuri naudoja pažangiausias technologijas, taip pat galimybė bendradarbiauti gerinant produkciją, ūkininkaujant taikyti  skaitmenines technologijas. Indijos valdžia yra pasirengusi padėti ūkininkams gerinti gamybos produktyvumą, planuojame suteikti jiems žemės sveikatingumo korteles, tad labai praverstų bendri projektai tiriant dirvožemį. Mums būtų naudinga Jūsų patirtis gyvūnų produktyvumo ir ligų kontrolės klausimais", - kalbėjo Shri Mohanbhai Kundariya.

Jis pažymėjo, jog kartu su ministru į Indiją kviečiami ir maisto perdirbimo įmonių, verslo, mokslo atstovai, kurie galėtų išnaudoti visas abipusio bendradarbiavimo galimybes.

Ambasadorius Ajay Bisaria pažymėjo, jog juos labai domintų bendros Lietuvos-Indijos įmonės, kurios galėtų plėtoti verslą abiem pusėms naudinga linkme. V. Martusevičius pakvietė Indijos atstovus atvykti į 2016 m. balandį vyksiančią tarptautinę žemės ūkio ir maisto pramonės parodą „AgroBalt 2016".

Prekyba su Indija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2014 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Indiją sudarė 54 tūkst. eurų. Lietuviškos kilmės produktai sudarė 24 proc. eksporto. 2014 m. į Indiją eksportuota lietuviškos kilmės paruoštų maisto produktų, pagamintų išpučiant arba skrudinant javų grūdų produktus, cigarečių, degtinių. 2014 m. iš Indijos daugiausia importuota augalinių gleivių ir tirštiklių (12,5 karto daugiau nei 2013-aisiais), surimių, vynuogių (2,8 karto daugiau nei 2013-aisiais), sezamų sėklų, tabako.

Per pirmus septynis 2015 m. mėnesius į Indiją eksportuota lietuviškos kilmės laktozės ir jos sirupo, maisto produktų, turinčių kakavos, kviečių krakmolo, spiritų, baltojo šokolado. Daugiausia importuota augalinių gleivių ir tirštiklių (6,5 karto daugiau nei palyginamuoju laikotarpiu), tabako, surimių, vynuogių, žemės riešutų (2,2 karto daugiau nei palyginamuoju laikotarpiu), sezamų sėklų.

ASU, ŽŪM, MŪ inf.

Nuotraukos ASU

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai