Kenkėjus baidys garsu ir kvapais
2014-10-03

Roma. Mokslininkai eksperimentuoja su ekologiškais garsą ir kvapą skleidžiančiais prietaisais, skirtais pašalinti iš dirbamų laukų žalingus vabzdžius. Pirmieji tyrimai atskleidžia, kad tokie metodai gali būti lygiai taip pat efektyvūs kaip ir įprastiniai cheminio pagrindo pesticidai, rašo svetainė „Science Daily".

Europietiškoji vynuogių kandis ir cikada Scaphoideus titanus yra laikomos vienais svarbiausių kenkėjų auginant komercines vynuogių veisles. Šiuos vabzdžius veiksmingai stabdo insekticidai, o augalų ligas - augimo reguliatoriai, tačiau, naudojami neteisingai, pesticidai yra pavojingi tiek žmonėms, tiek aplinkai.

Daktarė Ilaria Pertot su kolegomis, dirbdami ties ES tyrimų projektu PURE, rado būdų sumažinti pesticidų naudojimo mastui Europos vynuogių ūkiuose. Specialistai atrado, kad specialios garso vibracijos, naudojamos kartu su tam tikrais feromonais sutrikdo kenkėjų poravimąsi.

Ištobulintas metodas ateityje gali sumažinti pesticidų taikymą iki minimalaus. Tai rodo, kad šiuolaikinė žemdirbystė iš gamtos dar turi ko pasimokyti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai