Inovacija augalų mitybos srityje įvertinta dviem prizais
2015-06-01

Kaunas. Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos" slėnyje vykusioje tarptautinėje parodoje „Technorama 2015" pristatytos inovacijos ir žemės ūkio sektoriui. Viena iš jų įvertinta apdovanojimu, kuris įteiktas spektrofotometrinio augalų diagnostikos matuoklio kūrėjams. Šis aparatas padeda nustatyti  augalų mitybos trūkumus.

Autorius - Ernestą Petrauską, Vytautą Petkų ir Andrių Stankevičių - už eksponatą įvertino KTU Alumnų asociacijos Verslo klubas, skirdamas pagrindinį 500 eurų prizą. Komandai atiteko ir Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos komisijos narių apdovanojimas kaip vienam iš dviejų patraukliausių investuoti projektų.

„Projekto idėja gimė prieš penkerius metus vykdant mokslinius stebėjimus ir atradus, kad augalai skirtingai atspindi tam tikro ilgio bangas, priklausomai nuo cheminių elementų trūkumo lapuose. Cheminių elementų trūkumą galima atpažinti palyginus to paties augalo lapų šviesos atspindžių skirtumus, - mintimis dalijosi E. Petrauskas. - Idėją techniškai įgyvendinti padėjo Kauno technologijos universiteto fizikos mokslų daktaras Vytautas Petkus. Vėliau prie komandos prisijungė ir to paties universiteto magistrantas Andrius Stankevičius".

LYTAGRA 19 07 04 mob

Spektrofotometrinio augalų diagnostikos matuoklio kūrėjai (nuotraukoje iš dešinės) Ernestas Petrauskas ir Vytautas Petkus sulaukė nemažai parodos lankytojų klausimų

Dabar pagrindinė komandos užduotis yra spektrofotometrinį augalų diagnostikos matuoklį paversti ergonomiškesniu - patogesniu dirbti laukuose.

Pasak matuoklio kūrėjų, aparatas padėtų žemdirbiams greitai - per kelias minutes ­- nustatyti bendrus augalų mitybos trūkumus, pamatyti tręšimo klaidas. Realiu laiku nustatant, kokių mikroelementų ar makroelementų trūksta augalui, ūkininkai sutaupytų laiko ir lėšų trąšoms bei padidintų pasėlių derlingumą.

Šiemet konkursui buvo pateikti 78 jaunųjų mokslininkų darbai. Paroda - konkursas organizuojami nuo 2002 metų.

„Technoramos" idėja - praplėsti su technologiniais sprendimais dirbančių jaunųjų mokslininkų, tyrėjų ir startuolių technologinių ar vadybinių idėjų akiratį, siekiant praktiškai įgyvendinti ir realizuoti unikalias idėjas

Šiuo renginiu siekiama populiarinti mokslinę veiklą ir skatinti didžiausių Baltijos regiono aukštojo mokslo institucijų studentus ir tyrėjus savo kompetencijas bei žinias pritaikyti versle, išmokti save pristatyti, taip pat ugdyti jaunųjų kūrėjų kritinio mąstymo bei verslumo įgūdžius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai