Gyvulių sveikata rūpinsimės naudodami ir genų technologijas
2012-12-11

Briuselis. Molekulinių technologijų naujovės per artimiausius 20 metų radikaliai pasikeis bandos sveikatingumo valdymo būdus. Pažangios inovacijos atveria naujas gyvūnų ligų prevencijos ir kontrolės galimybes, rašo „The Pig Site".

Naujų tipų patogenų atsiradimas ar naujų ligų plitimas iš vieno regiono į kitą kelia didelę grėsmę gyvulių sveikatai visame pasaulyje. Šmalenbergo viruso plitimas Europoje - tik vienas iš daugelio pavyzdžių. Molekulinės technologijos suteikia galimybę greitai ir tiksliai tas grėsmes nustatyti ir įvertinti.

„Šių novatoriškų technologijų taikymas genų lygmenyje reiškia, kad dabar gyvulių sveikatos problemas galime suprasti geriau nei bet kada. Veterinarijos gydytojai gali pasinaudoti įvairesnėmis diagnostikos priemonėmis, todėl ligos nustatomos tiksliau ir greičiau nei bet kada iki šiol", - Briuselyje vykusioje konferencijoje „Pažanga diagnostikoje" pasakojo dr. Kirkas Adamsas (Kirk Adams).

LYTAGRA 19 07 04 mob

Mokslo pasiekimai iš esmės pakeis maistui skirtų gyvulių sveikatos ir gerovės valdymą. Diagnostiniai testai - ne tik priemonės, padedančios nustatyti gyvulio kritimo priežastis. Inovatyvių technologijų dėka, galima taikyti tikslingesnį gydymą bei sumažinti plataus spektro vaistų vartojimą. Ateityje pagal genų seką bus galima nustatyti individualų gyvulių jautrumą tam tikriems medikamentams.

Molekuliniai tyrimai, pvz., PGR (polimerazinė grandininė reakcija), palengvina ligos likvidavimą, leidžia strategiškai panaudoti gyvulių vakcinaciją bei imtis efektyvių biologinio saugumo priemonių. Tai ypač aktualu kovojant su ligomis, pvz., paratuberkulioze, kurios galvijų bandose plinta besimptome forma. „Yra daug būdų kaip šios technologijos bus taikomos, siekiant pagerinti maistui skirtų gyvulių sveikatą ir produktyvumą", - mokslinės pažangos privalumus vardijo dr. K. Adamsas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai