Gyvulininkystės sektoriaus mokslui - europietiškos galimybės
2013-10-21

Kaunas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademija per pastaruosius kelis metus žengė didelį žingsnį į priekį, kai, padedant slėniui „Nemunas", buvo gerokai išplėsta ir praturtinta jos materialinė bazė. Apie tai kalbėta akademijoje surengtoje konferencijoje „LSMU Veterinarijos akademijos slėnio „Nemunas" mokslinių laboratorijų galimybės verslo ir mokslo poreikiams gyvulininkystės sektoriuje".

Konferencija buvo skirta mokslo institucijų darbuotojams, LSMU Veterinarijos akademijos verslo partneriams, ūkininkams ir studentams. Pranešėjai - įvairių akademijos padalinių mokslininkai - informavo apie bendradarbiavimo rezultatus ir galimybes pagal slėnio „Nemunas" projektą „Gyvūnų sveikatingumo, mitybos ir gyvūninių maisto žaliavų mokslo ir studijų infrastruktūros  plėtra, mokslinio potencialo konsolidacija" bei įsigytos įrangos panaudojimą.

Dojus agro 19 09 10

Kalbėdamas apie slėnio pagalbą mokslinei bazei, asociacijos „Slėnis Nemunas" direktorius profesorius Albinas Kusta teigė, kad aukštosioms mokykloms labai svarbu teikti naudą Lietuvos ūkiui, kurti pridėtinę vertę ir plėtoti ryšius su verslu. „To vis dar trūksta, bet po truputį einama pirmyn, nes atsiranda modernios įrangos. Manau, Veterinarijos akademija pateisins lūkesčius ir visa įsigyta nauja įranga bus tinkamai išnaudota ir padės vystyti gyvulininkystę. Iki šiol esame patenkinti Veterinarijos akademijos darbais ir tuo, kaip įsisavinamos slėnio lėšos", - teigė prof. A. Kusta.

Profesorius Albinas Kusta akcentavo, kad aukštosios mokyklos turi kurti pridėtinę vertę

Veterinarijos akademijos kancleris profesorius Henrikas Žilinskas prisiminė laiką, kai akademija gyveno skurdžiai ir neturėjo reikalingos aparatūros. O dabar prasidėjęs labai įdomus periodas. „Laikotarpis, kurį gyvename bendroje Europoje, mums suteikė ir naujų galimybių, ir leidžia viską greitai padaryti. Slėnis „Nemunas" yra didžiulis mūsų turtas, jis, kaip ir kiti slėniai, nuolat skatina bendradarbiauti, kurti. Reikia tik plačiau žvalgytis, ieškoti naujų galimybių ir tada rezultatas bus gilesnis", - kalbėjo Veterinarijos akademijos kancleris.

LSMU prorektorius veterinarijai prof. Antanas Sederevičius (kairėje) ir Veterinarijos akademijos kancleris prof. Henrikas Žilinskas

Pasak projekto „LSMU Veterinarijos akademijos galimybės gyvulininkystės sektoriaus konkurencingumui didinti" vadovo, LSMU prorektoriaus veterinarijai prof. Antano Sederevičiaus, šiuo įdomiu periodu mokslininkams iškyla nauji iššūkiai ir uždaviniai. „Galime tik džiaugtis, kad turime europietiškas galimybes vystyti gyvulininkystės sektoriaus mokslą ir mokslo pagrindu didinti socialinių partnerių (ūkininkų, verslininkų) kuriamą pridėtinę vertę", - sakė profesorius. Su 2010 m. su slėniu pasirašyta sutartis dėl projekto tęsis iki 2015-ųjų.

Slėnio „Nemunas" pagalba renovuota daug Veterinarijos akademijos pastatų ir laboratorijų, įsteigtas Gyvūnų sveikatingumo ir gyvūninės kilmės žaliavų kokybės centras ir įsteigta jo infrastruktūra, reorganizuotos mokslo ir studijų institucijos, kartu su Lietuvos Mokslo taryba įvykdyta daugybė tarptautinių projektų. O bendradarbiaujant su ilgamete partnere UAB „Ruvera" LSMU Veterinarijos akademija sukūrė ir į rinką išleido jau 9 produktus.

Profesorė Albina Aniulienė supažindino konferencijos dalyvius su Histopaloginių tyrimų laboratorijoje atliekamais moksliniais tyrimais

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai