Gausesnį derlių paskatina purškimas nanodalelėmis
2015-12-02

Vašingtonas. Cinko oksido ir titano dioksido nanodalėmis apipurkšti pomidorai geriau sugeria šviesą, maistines medžiagas ir duoda geresnį bei sveikesnį derlių, rašo „Science Daily".

„Vystydamasis augalas siunčia signalus dirvai, kad jam reikia maistinių medžiagų, - pasakoja leidiniui profesorius Pratim Biswas. - Kadangi šios medžiagos nėra tokios formos, kurią augalas gali įsisavinti iš karto, jis išskiria enzimus, kurie reaguoja su dirvožemiu ir skatina bakterijas pakeisti medžiagų formą. Mes spartiname šį procesą nanodalelėmis".

Cinkas yra viena svarbiausių maistinių medžiagų, reikalingų augalams. Tuo tarpu titanas nėra toks reikšmingas, tačiau jis padidina chlorofilo kiekį lapuose, o kartu ir sugeriamos šviesos kiekį. Tokiu būdu pagreitėja fotosintezė.

Per eksperimentus nanodalelių aeorozoliu apipurkšti pomidorai užaugino beveik 82 procentus daugiau vaisių, skaičiuojant pagal svorį. Be to, šiuose pomidoruose rasta dvigubai daugiau likopeno - antioksidanto, kuris, kaip manoma, sumažina vėžio, širdies ir kitų sunkių ligų riziką.

Ankstesni kitų specialistų tyrimai rodo, kad nanotechnologijų naudojimas žemės ūkyje tankiai gyvenamose vietovėse, pavyzdžiui, Kinijoje ar Indijoje, sumažina vaikų mirtingumo lygį. P. Biswas su komanda dabar tobulina naujos sudėties nanodalelių mišinį, kuriame yra visi 17 augalams reikalingų elementų.

Eksperimente naudoti nanodalelių kiekiai neviršijo oficialiai leidžiamų normų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai