ES politika GMO klausimu turės keistis?
2013-05-21

Vašingtonas. Europos Sąjunga nepasieks užsibrėžtų tikslų žemės ūkyje, jei ir toliau ignoruos genetiškai modifikuotas kultūras, rašo „Science Daily". Tokias išvadas žurnale „Trends in Plant Science" paskelbė grupė mokslininkų.

Specialistai remiasi pavyzdžiais, rodančiais, kad ES mažina savo konkurencingumą žemės ūkio sektoriuje, taip pakenkdama ne tik sau, bet ir besivystančioms valstybėms, kurioms ji padeda „Jeigu ES nepakeis savo požiūrio maisto ir mokslo pažangos klausimais, ji taps beveik visiškai priklausoma nuo išorinio pasaulio, - teigia Ispanijos Leida universiteto profesorius Paulas Christou. - Tai ironiška situacija, nes išorinis pasaulis taiko Europoje nepopuliarias technologijas, suprasdamas, kad tai vienintelis būdas sukurti tvarų žemės ūkį."

Mokslininkas su kolegomis straipsnyje rašo, kad ES žemės ūkio programoje yra prieštaringų nuostatų, kurios labai trukdo įgyvendinti pačią programą. Kaip pavyzdį mokslininkai pateikia Lisabonos strategiją, kuri skirta sukurti žiniomis paremtai bioekonomikai ir pripažįsta GMO potencialą, tačiau jis lieka neišnaudotas dėl ES politikos GMO klausimu. Mokslininkų nuomone, Europoje egzistuoja nerašytas draudimas auginti GMO kultūras, tačiau jos importuojamos, nes savų, užaugintų įprastiniais būdais, neužtenka.

Dojus agro 19 09 10

Kita kliūtis - ES subsidijos ūkininkams, kurios dabar naudingesnės didelėms kompanijoms, o ne šeimos ūkiams. ES taip pat yra uždraudusi naudoti daug pesticidų ir necheminių būdų kontroliuoti kenkėjams, tačiau leidžia tokiais būdais užaugintą produkciją importuoti. Dėl to ES ūkininkai, pasak straipsnio autorių, „praranda pasirinkimo laisvę bei galimybę konkuruoti".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai