Ekologinis ūkininkavimas tausoja gamtą
2014-02-24

Londonas. Ekologinis žemės ūkis didina biologinę įvairovę, teigiamai veikia bičių populiaciją. Palyginti su tradiciniu ūkininkavimu, aplinką tausojančiuose ūkiuose randama 34 proc. daugiau augalų, gyvūnų ir vabzdžių rūšių, rašo „Farmers Weekly".

Oksfordo universiteto mokslininkai peržiūrėjo trisdešimties metų laikotarpio duomenis iš 184 ūkių ir patvirtino, kad ekologinis ūkininkavimas teikia gamtai daugiau naudos nei intensyvus žemės ūkis. „Mūsų tyrimas atskleidė, kad ekologinė žemdirbystė, kaip alternatyva tradiciniam žemės ūkiui, gali duoti ilgalaikės naudos biologinei įvairovei. Organiniai metodai yra svarbūs, norint  sustabdyti nuolatinę pramonės žalą gamtai", - įsitikinęs tyrimo autorius Šonas Takas (Sean Tuck).

Palyginti su ekologiniais objektais, tradiciniuose ūkiuose randama apie 34 proc. mažiau floros ir faunos rūšių, apie 50 proc. mažiau vabzdžių (pavyzdžiui, bičių), reikalingų augalų apdulkinimui.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Visame pasaulyje matome dramatišką gyvosios gamtos nykimą, todėl svarbu žinoti, kad ekologiniuose ūkiuose yra vidutiniškai trečdaliu daugiau rūšių. Šis skirtumas yra puikus įrodymas, kad reikia remti ekologinę žemdirbystę", - teigė Jungtinės Karalystės Dirvožemio asociacijos pareigūnai. Paradoksalu, bet Didžiosios Britanijos ūkininkai, užsiimantys ekologine žemdirbyste, gauna vienas mažiausių BŽŪP išmokų Europos Sąjungoje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai