Ekologinis ūkininkavimas produktyvesnis nei manyta
2014-12-19

Berklis. Palyginus tradicinės ir ekologinės augalininkystės rezultatus, pastarosios derliai nėra taip smarkiai prastesni, kaip manyta anksčiau. Naujausios mokslo studijos rodo, kad esant tam tikroms sąlygoms ekologinis ūkininkavimas produktyvumu netgi gali prilygti tradiciniam.

Portalai „Top agrar" ir „Spiegel Online" rašo, kad Kalifornijos Berklio universiteto mokslininkai pateikė išvadas, jog dviejų ūkininkavimo sistemų skirtumai yra gerokai pervertinti. Manoma, kad tradicinis ūkininkavimas leidžia nuimti vidutiniškai 19 proc. didesnį derlių, tačiau mokslininkai teigia, kad pasirinkus tinkamus būdus, galima tą skirtumą sumažinti iki 8-9 procentų.

Visų pirma mokslininkai nurodo tinkamą sėjomainos parinkimą ir kelių rūšių kultūrų auginimą viename lauke (vadinamasis multi-cropping). Lyginant ankštinių augalų (pupų, žirnių, lęšių) tradicinį ir ekologinį auginimą, derlingumo skirtumo beveik nėra. Tuo tarpu žymius skirtumus auginant javus mokslininkai aiškina tuo, kad ilgus metus buvo dirbama ir išvedamos vis naujos, produktyvesnės veislės, skirtos būtent tradiciniam ūkininkavimo būdui.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Mokslininkai teigia, kad visa tai rodo, jog skiriant daugiau dėmesio ir investicijų moksliniams tyrimams, kurių metu būtų gerinamos ekologinės veislės, galima būtų pasiekti dar geresnių rezultatų.

Šiuo metu pasaulyje iš visos dirbamos žemės apie 0,9 proc. ūkininkaujama ekologiškai. Manoma, ši dalis galėtų augti, jei padidėtų ekologinio ūkininkavimo našumas ir pelningumas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai