


Vašingtonas. Mokslininkai netrukus galės pradėti dirbti su tarptautine ir viešai prieinama duomenų baze, kuri leis daug greičiau ir tiksliau nustatyti augalų genų funkcijas, skelbia „Science Daily".
Duomenų bazė „PlantSEED", specialistų teigimu, yra svarbus žingsnis augalų inžinerijoje, leisiantis ilgainiui sukurti ypatingų augalų, pavyzdžiui, daugiamečių kukurūzų.
„Įsivaizduokite, kad sėti nebereikia - kad javai gyvena kaip gėlės ir derlių duoda metai iš metų," - pasakoja Čikagos universiteto biologas Kristoferis Henris (Christopher Henry), vienas programos kūrėjų.
Sudarinėdami augalų genomo vaizdą, mokslininkai turi ištirti milijonus genetinio kodo dalelių, kad nustatytų konkretaus geno funkciją. Įprastai augalas turi apie 20-30 tūkstančių genų, todėl patikrinti prielaidas eksperimentais tiesiog neįmanoma.
Štai čia ir praverčia naujoji sistema, prie kurios prisijungę mokslininkai gali nuolat atnaujinti informaciją apie augalų genus. Ji iškart tampa prieinama visiems, kurie naudojasi šia duomenų baze.
Floridos universiteto biochemijos profesorius Endriu Hensonas (Andrew Hanson) naująjį įrankį lygina su modeliais, kuriuos aeronautikos inžinieriai naudoja testuodami įrangą. Kiekvienai naujai detalei patikrinti jie nekonstruoja atskiro variklio, o įrašo informaciją į kompiuterinį modelį.
„Ši technologija - tai ateitis. Tai bus naujas įrankis naujai augalų augintojų kartai, panašiai kaip atitinkami įrankiai, skirti bakterijų genomui, kurie yra plačiai naudojami mikroorganizmų inžinerijoje," - teigia profesorius.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Biomedicinos mokslų žinios – naujoms veislėms kurti
2025-04-28 -
Augalams stebėti – popieriniai jutikliai
2025-04-22 -
Tinkama sėjomaina padeda išlaikyti derlingą dirvožemį ir užtikrinti augalų sveikatą
2025-04-18
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)