Bičių kolonijos nebespėja paskui ES biokuro politiką
2014-02-06

Londonas. Augalų apdulkinimo paslaugų paklausa Europoje yra išaugusi penkis kartus labiau negu negu bičių kolonijų skaičius. Tokias išvadas skelbia naujas Ridingo universiteto tyrimas, kurį finansavo Europos Sąjungos projektai „STEP" ir „Insect Pollinators Initiative Crops".

Darbo vadovas prof. Simonas Potsas (Simon Potts) lygino bičių kolonijų skaičių 41 Europos valstybėje su apdulkinimo paslaugų paklausa 2005-2010 metais. Duomenys rodo, kad nors bendras kolonijų skaičius kai kuriose šalyse padidėjo, jis vis labiau atsilieka nuo apdulkinimo paklausos. Pagrindinė atotrūkio priežastis - sparčiai augantis biokurui skirtų augalų poreikis.

Situacija kelia nerimą Didžiajai Britanijai, kuri teturi ketvirtadalį bičių kolonijų, reikalingų vidaus poreikiams patenkinti. Šiuo požiūriu padėtis blogesnė tik Moldovoje, kuri yra skurdžiausia valstybė Europoje ir labiausiai priklauso nuo pajamų iš žemės ūkio. Europa, kaip vientisas regionas, turi du trečdalius jai reikalingų bičių kolonijų, deficitas sudaro daugiau nei 13,6 milijono kolonijų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Šis tyrimas parodė, kad dėl ES biokuro politikos netikėtai tapome labiau priklausomi nuo laukinių vabzdžių apdulkintojų, tokių kaip kamanės ir žiedmusės, - teigia tyrime dalyvavęs dr. Tomas Bryzas (Tom Breeze). - Rezultatai nereiškia, kad laukiniai apdulkintojai atlieka visą darbą, tačiau rodo, kad tapsime mažiau saugūs, jeigu jų populiacijos kris."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai