ASU padės Indijai spręsti žemės, vandens ir maisto problemas
2012-09-20

Akademija (Kauno r.), rugsėjo 20 d. Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) bando įkelti koją į didžiąją Indijos rinką. Šioje šalyje apsilankęs ASU rektorius Antanas Maziliauskas pasirašė keletą bendradarbiavimo sutarčių.

„Turime stiprius mokymo centrus, mokslininkų komandas. Su kolegomis Indijoje bandysime vykdyti bendrus projektus. Jiems trūksta kompetencijos, o mes galime sėkmingai padėti spręsti žemės, vandens, saugaus ir kokybiško maisto trūkumo problemas", - sakė ASU rektorius Antanas Maziliauskas.

Pasak rektoriaus, Indijoje sparčiai daugėja gyventojų, auga maisto poreikis, bet šalis nenoriai įsileidžia žemės ūkio produkciją iš kitų šalių, stengiasi gaminti pati, tačiau trūksta mokslinės ir technologinės paramos.

Dojus agro 19 09 10

Indijos verslininkai domisi rinkomis kitose šalyse, ieško galimybių investuoti. Spalio 24-25 dienomis ASU lankysis šios šalies verslo delegacija. Jiems ketinama pristatyti „Nemuno slėnio" iniciatyvą. „Susipažinusi su galimybėmis, gal kokia pažangi Indijos įmonės ryšis investuoti", - svarstė perspektyvas A. Maziliauskas.

„Mercy Memorial School“ mokyklų tinklo savininkas Ernest Sharon  ir ASU rektorius Antanas Maziliauskas

Vizito metu susitarta ir dėl bendrų studijų programų rengimo, studentų mainų. „Šios šalies studentai dvejus metus galėtų studijuoti mūsų universitete, o vėliau studijas pratęsti savo šalyje. ASU padėtų Indijos universitetams parengti studijų programas, kurių šios šalies aukštosios mokyklos neturi. Silpnosios grandys pastebimos inžinerinių, vandentvarkos, žemės ūkio, vadybos, hidrotechnikos statinių mokslų srityse.

„Indijoje labai aktualus žemės drėkinimas, kaimo plėtra. Šioms problemoms spręsti trūksta administracinių gebėjimų ir kvalifikuotų darbuotojų. Šalyje mažiau nei pas mus išvystyti moksliniai tyrimai. ASU turi stiprią doktorantūrą, į universiteto ir valstybės finansuojamas vietas pasirengusi priimti technologinių sričių doktorantus iš Indijos, ketiname skelbti konkursą", - sakė ASU rektorius.

ASU atstovai kartu su Lietuvos ambasada Indijos mokymo įstaigose pristatė Lietuvos aukštojo mokslo sistemą ir tarptautinių studijų galimybes ASU, aptarė bendradarbiavimą atrenkant Nepalo studentus į ASU tarptautinių studijų programas, tarptautinio mokslinio bendradarbiavimo ir tarptautinių studijų vandentvarkos srityje plėtrą.

Apie galimybes mokytis Lietuvoje papasakota krikščioniškos „Mercy Memorial School“ mokyklos moksleiviams

Krikščioniškoje „Mercy Memorial School" mokykloje Kanpure susitikime su vyresniaisiais mokyklos moksleiviais, Lietuvos atstovai pristatė jiems savo šalį, studijų sąlygas, tarptautines ASU bakalauro studijų programas, į kurias gali pretenduoti šio prestižinių privačių mokyklų tinklo absolventai. Su mokyklų tinklo savininku, kandidatu į LR garbės konsulus Ernest'u Sharon'u ir mokyklos direktoriumi Joy'u Mathew'u aptarta galimybė gabiausiems Indijos moksleiviams studijuoti ASU.

Lietuvos atstovai apsilankė Šankaros institucijų grupės Technologijos institute Džaipure. Vizito metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, seminare pristatytos sąlygos užsienio studentams studijuoti Lietuvoje, akademinio ir mokslinio bendradarbiavimo perspektyvos, tarptautinės bakalauro ir magistrantūros studijų programos inžinierinių, vandentvarkos, žemės ūkio ir vadybos mokslų srityse. Derybose su Šankaros institucijų grupės prezidentu Sh. Sant Kumar Chaudry ir dekanu prof. S. N. Kutty tartasi dėl bendrų studijų programų inžinerijos srityje.

Šiuo metu Aleksandro Stulginskio universitete anglų kalba parengtos 9 bakalauro ir 10 magistrantūros studijų programos.

Pasak ASU Tarptautinio skyriaus vedėjo Minvydo Liegaus, Europos studentų grupė, studijuojanti pagal „Erasmus" mainų programą, išlieka panaši - kasmet pagal mainų programą Aleksandro Stulginskio universitete studijuoja apie 30 studentų iš svečių šalių, tačiau sparčiai plečiasi kitų geografinių regionų rinkos. Pernai pirmą kartą ASU studijavusius 11 Kazachstano studentus šiemet keičia 7 jų šalies studentai. Pernai į ASU atvyko pirmieji 13 studentų iš Afrikos, šiemet,  spalio mėnesį prie jų prisijungs dar apie 40 afrikiečių grupė.

ASU ir toliau plečia studentų paieškas. Spalio mėnesį Kinijoje ši aukštoji mokykla surengs studijų parodą.

ASU, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai