ASU bandymų stotyje klojami verslo zonos pamatai
2013-04-26

Akademija (Kauno r.) Aleksandro Stulginskio universiteto teritorijoje pradėta rengti verslo zonos infrastruktūra. Kai bus pakloti inžineriniai tinklai, čia galės kurtis verslo įmonės. Šalia kuklios medžio nuorodos „ASU bandymų stotis" išdygo didžiulis stendas „Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Nemunas" inžinerinių tinklų įrengimas", informuojantis, kad 7,2 mln. Lt vertės projektas finansuojamas ES ir Ūkio ministerijos lėšomis.

Verslo zona užims maždaug 40 ha. Čia  galės kurtis žinioms imlios verslo įmonės. Infrastruktūrą jos gaus nemokamai, tačiau privalės kurti didesnę pridėtinę vertę, bendradarbiauti su mokslo institucijomis, sudaryti sąlygas magistrantams ir doktorantams atlikti tyrimus, teikti konsultacijas ir vykdyti mokymus, viešinti mokslo pasiekimus  ir sukurtus  produktus, padėti komercializuoti mokslinius tyrimus.

Apie projektą informuojantį stendą atidengė (nuotraukoje iš kairės): bendrovės KRS direktorius Andrius Kazickas, ūkio ministras Marius Busilas, ASU rektorius Antanas Maziliauskas

„Ši maža šventė pažymi svarbų darbų etapą. Antroji projekto dalis - inžinerinių tinklų įrengimas verslo zonoje. Čia numatyta nutiesti apie 1,5 km vandentiekio ir nuotekų tinklų, 1,5 km dujų tinklų. Kadangi zonoje įsikurs biodujų jėgainė, planuojama įrengti per 2 km biodujų trasą. Ji bus atvesta iki laboratorinio korpuso, kuriame mokslininkai tirs dujų kokybę ir sudėtį. Objektas labai svarbus, darbai jau prasidėję. Bendrovė KRS juos žada užbaigti dar šiais metais", - sakė ASU rektorius Antanas Maziliauskas.

Be lauko inžinerinių tinklų ir komunikacijų projektavimo ir įrengimo, šiame projekto etape planuojama suprojektuoti, pastatyti ir įrengti Komunikavimo ir technologijų perdavimo centrą. Projekte dalyvauja pagrindinių žemės ir miškų ūkio mokslo ir studijų institucijų, sukaupusių didžiausią įdirbį žemės ir miškų ūkio srityje, darbuotojai.

Kadangi pasirengimas vykdyti projektą užtruko ilgai, ūkio viceministras Marius Busilas linkėjo, kad, įkūrus verslo zoną, kuo greičiau ateitų rezultatai. „Tradicinė pramonė yra inovatyvi, todėl linkiu kartu su verslu surasti naujų sprendimų ir atradimų, produktų ir paslaugų, šiuose verslo laukuose sukurti kuo daugiau darbo vietų, ypač jaunimui", - sakė M. Busilas. Anot ūkio viceministro, verslo zona turėtų suartinti mokslą ir verslą.

Susirinkusiems į darbų pradžios pažymėjimo šventę pristatytas projektas „Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Nemunas" KTPC (Komunikacijų ir technologijų perdavimo centras) ir jo infrastruktūros sukūrimo II etapas: KTPC infrastruktūros ir materialinės bazės formavimas", svečiai turėjo galimybę apsilankyti keturiose iš 42 slėnio „Nemunas" laboratorijų, susipažinti su jų vykdoma veikla. Juostelės perkirpimu taip pat atidaryta IV rūmuose įkurta Mokslo kavinė, kurioje, kol bus įrengta verslo zona, vyks mokslo ir verslo bendrų darbų derinimas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai