Alternatyvos antibiotikams paieška gydant gyvulius
2015-06-18

Vašingtonas. JAV Žemės ūkio departamento mokslininkai paskelbė, kad natūralus baktericidinis fermentas, kuris naudojamas maisto ir gėrimų pramonėje, gali būti naudingas kovoje su gyvulių ligomis. Patvirtinta, kad lizocimas pagerina pašarų veiksmingumą ir paršelių augimą.

Amerikiečių fiziologas Viljamas Oliveris (William Oliver) su kolegomis beveik penkis metus tiria lizocimo, naudojamo maisto ir gėrimų pramonėje (pavyzdžiui, sūrio, vyno gamyboje), savybes. Tyrėjai siekė išsiaiškinti, kaip biologiškai aktyvi medžiaga gali paveikti kiaulių augimo greitį, priesvorių didėjimą, todėl atliko gamybinį bandymą su 300 paršelių, rašo „Pig Progress".

Gyvuliams pritaikytas 3 rūšių racionas. Vienos grupės paršeliai gavo kukurūzų - sojų rupinius ir specialius baltyminius priedus, kitos grupės jaunikliams paskirta tokia pati dieta, tačiau įterpta lizocimo.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Trečiosios grupės paršeliams su pašarais buvo duodama antibiotikų.

Nujunkyti paršeliai buvo laikomi tokiose pačiose sąlygose. Jų gardai nebuvo išvalyti ir dezinfekuoti po prieš tai augintų gyvulių. Tokiu būdu mokslininkai siekė suaktyvinti paršelių imuninę sistemą ir stebėti lizocimo veikimą galimų infekcijų atveju.

Rezultatai atskleidė, kad lizocimo ar antibiotikų gavusių paršelių svoris buvo 12 proc. didesnis nei jauniklių, kurių racione nebuvo jokių antimikrobinių medžiagų. Tai įrodo, kad lizocimas turi netiesioginį poveikį gyvulių imuninei sistemai.

Priešingai nei ES, Jungtinėse Valstijose antibiotikai vis dar naudojami kaip gyvulių augimo stimuliatoriai. Tačiau nuolat didėjantis spaudimas atsisakyti gamyboje mažesnių nei terapinė antibiotikų dozių, verčia ieškoti saugių ir veiksmingų alternatyvų.

Dėl antibiotikams atsparių bakterijų JAV kasmet nukenčia apie 2 mln. žmonių, iš kurių 23 tūkst. miršta nuo nepagydomų infekcijų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai