Žengtas žingsnis dėl maisto produktų eksporto į Kiniją
2014-06-19

Vilnius. Ūkio ministras Evaldas Gustas, susitikęs su Kinijos prekybos ministru, sako kad tai didelė pažanga, tariantis dėl maisto produktų eksporto į Kiniją. „Politinių nesusipratimų tarp Kinijos ir Lietuvos kontekste vis dėlto pavyko susitikti su Kinijos prekybos ministru. Susitikimo metu mes pareiškėme savo pageidavimų, kad procesai, susiję su maisto produktų sertifikavimu, būtų pagreitinti, ir gavome ministro patikinimą, kad jis mūsų pageidavimus perduos atitinkamoms sertifikavimo institucijoms", - „Verslo žinioms" iš Šanchajaus kalbėjo E. Gustas.

Pasak ministro, dėl maisto produktų eksporto esama ir kitų gerų naujienų - Kinijos bendrovė „Baodi Group", su Kauno LEZ šią savaitę pasirašiusi ketinimų protokolą investuoti Lietuvoje, teigia galinti tarpininkauti ir platinti Lietuvos mėsos gamintojų produkciją Kinijoje.

Ūkio ministerija šią savaitę pranešė, kad viena iš 100 Kinijos didžiausių privačių kompanijų - „Baodi Group"  - užsiima kiaulių ir kitų gyvulių auginimu, skerdimu, šaldymu, perdirbimu ir tiekimu į rinką. Be to, kompanija gamina ir aukštos pridėtinės vertės gyvulinės kilmės vaistinius preparatus.

Šią savaitę Kauno LEZ valdymo bendrovė pasirašė ketinimų protokolą su biotechnologijų kompanija „Zhejiang Several Billion Biological Technology". Kauno LEZ ketina plėstis ir „Sinomach" korporacijos antrinė įmonė „Camce Engineering", kuri ketina vežti Kinijos produkciją per Klaipėdos uostą. Ji domisi galimybe prisidėti prie krovos ir sandėliavimo terminalo komplekso statybos ir finansavimo, Kinijos verslo inkubatoriaus ir paslaugų centro įsteigimo

Susitarimą dėl maisto produktų sertifikavimo su Kinija tikėtasi pasiekti dar pernai, tačiau bendradarbiavimas buvo nutrukęs.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai