V. Šapoka: PVM lengvatos neatpigins prekių ir paslaugų
2017-01-25

Vilnius. Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos neatpigins mėsos, žuvies ir kitų būtiniausių maisto produktų, be to, biudžetas netektų kelių dešimčių ar daugiau milijonų eurų pajamų. Tačiau žemės ūkio ministras nepritaria tokiai pozicijai ir tikina, kad Lietuvos ūkininkams dabar yra sunku konkuruoti su lenkiška produkcija.

„Siūloma siūlymams nepritarti dėl neigiamo poveikio biudžetui, netekimai sudarytų atitinkamai 43 mln. eurų (mėsai ir žuviai - red.) ir 135 mln. eurų (būtiniausiems produktams - red.). Biudžete tas nėra numatyta ir taip mes pažeistume fiskalinės drausmės reikalavimus. Tikėtina, kad nebūtų pasiektas ir tikslas, kad sumažėtų maisto produktų kainos, nes analizė rodo, kad tokiais atvejais sumažinus PVM, prekės ir paslaugos neatpinga, o toliau brangsta. Tai nėra tinkama priemonė verslui sudaryti sąlygas ieškoti naujų rinkų, nes lengvatinio PVM taikymas turėtų duoti naudą vartotojams", - trečiadienį Vyriausybės posėdyje kalbėjo V. Šapoka.

Vyriausybė nepritarė lengvatiniam 5 proc. (PVM) šviežiai atšaldytai mėsai bei šviežiai, tvenkiniuose išaugintai žuviai. Taip pat nepritarta ir siūlymui lengvatinį 5 proc. PVM tarifą taikyti būtiniausiems maisto produktams.

Anot V. Šapokos, PVM lengvatos taip pat prieštarautų Vyriausybės programai, kurioje numatyta neplėsti PVM lengvatų ir peržiūrėti galiojančias lengvatas.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas teigė negalintis pritarti Finansų ministerijos pozicijai.

„Nesutinkame, kad tai neturės įtakos galutinei maisto produktų kainai ir ūkininkams. Mūsų manymu, tai turėtų įtakos. Turime informacijos apie Europos Sąjungos šalyse taikomas lengvatas ir Lietuva yra viena iš trijų šalių, kur tai nėra taikoma. Žemės ūkiui tai atneša nuostolius, nes negalime sukontroliuoti iš Lenkijos įvežamo maisto produktų kiekio. (...) Biudžetui tai nesudarytų reikšmingos įtakos, mes patys skaičiavome ir nėra tokie skaičiai kaip yra pateikiami", - Vyriausybės posėdyje kalbėjo B. Markauskas.

V. Šapoka teigė, kad kainų Lietuvoje ir Lenkijoje skirtumą lemia konkurencinės sąlygos, o ne PVM tarifas. „Jei pritartume, tai mes žemės ūkį skatintume bendrais mokesčių mokėtojų pinigais, vyktų perskirstymas, ir su tuo sutikti negalėtume", - replikavo finansų ministras.

Premjeras Saulius Skvernelis posėdyje teigė, kad ministrų kabinetas iki liepos ketina parengti ir pristatyti savo poziciją dėl visos mokesčių sistemos, apimančios ir PVM lengvatų klausimą.

Įstatymo pataisą dėl 5 proc. PVM tarifo šviežiai atšaldytai mėsai bei žuviai parengęs buvęs Seimo narys socialdemokratas Bronius Bradauskas nurodė, kad lengvata sudarytų verslui palankias sąlygas ieškoti naujų rinkų. Pataisą dėl 5 proc. PVM tarifo būtiniausiems maisto produktams teikę ankstesnės kadencijos Seime dirbę Darbo partijos atstovai tvirtino, kad tai sudaryti palankesnes sąlygas realizuoti kokybiškesnius būtiniausius maisto produktus bei stiprinti ir plėsti verslą kaime.

Dabar 5 proc. lengvatinis PVM tarifas taikomas kompensuojamiems vaistams ir brangiems nekompensuojamiems vaistams, o 9 proc. - keleivių vežimui, spaudai, knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, viešbučiams, centralizuotam šildymui.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai