Ūkininkai gali turgavietėse prekiauti maistu, eglutėmis
2020-12-16

Vilnius. Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į šalyje sugriežtintas karantino sąlygas, parengė veiklos rekomendacijas žemės ūkio, maisto ir žuvininkystės sektorių atstovams. 

Uždraudus daugelio įvairių parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veiklą, toliau darbą tęsti gali parduotuvės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.  

Dirbti gali ir prekiautojai maistu turgavietėse, kitose viešose prekybos vietose. Čia galima prekyba ne tik maisto produktais, bet ir eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms (lauko prekyba). Svarbu prisiminti, kad maisto produktai gali būti parduodami tik išsinešimui.

RVAC 21 09 30

Viešosios prekybos vietos yra suprantamos kaip savivaldybės nustatyta arba privataus asmens skirta ir su teritorine Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba suderinta teritorija prekybai tik savos gamybos ir žemės ūkio produktais nuo laikinųjų prekybos įrenginių, iš automobilių, specializuotų automobilių ar priekabų, laivų.

Tiek parduotuvėse, tiek turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, kurių veikla nedraudžiama, turi būti užtikrinamas 15 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos apsaugos sąlygos.

Vykdant internetinę prekybą, kai prekės pristatomos ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, svarbu prisiminti, kad jos turi būti perduodamos vengiant tiesioginio kontakto, t. y. pirkėjas informuojamas telefonu, kad prekės atvežtos ir paliktos nurodytu adresu.

ŽŪM primena, kad visi prekiaujantieji privalo informuoti lankytojus apie asmens higienos laikymosi būtinybę ir patys laikytųsi nustatytų reikalavimų.

Su ŽŪM parengtomis rekomendacijomis galima susipažinti čia.

MŪ, ŽŪM inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai