Tarptautiniame sūrių čempionate - ir Lietuvos atstovai
2016-08-05

Nantvičas (D. Britanija). Jau 119-ąjį kartą D. Britanijoje surengtas vienas žymiausių ir didžiausių pasaulyje sūrių ir kitų pieno produktų renginių - Tarptautiniai sūrių apdovanojimai (The International Cheese Award 2016, ICA). Juose dalyvavo ir Lietuvos pieno produktų gamintojas AB „Žemaitijos pienas", pristatęs puskietį sūrį „Germanto" gouda.

Šiemet Tarptautiniai sūrių apdovanojimai dvi dienas liepos pabaigoje vyko kartu su didžiausia Jungtinės Karalystės Nantvičo ir Pietų Češyro žemės ūkio paroda. Renginiuose iš viso dalyvavo apie 40 000 lankytojų. Jie galėjo susipažinti su įvairių veislių galvijais, avimis, kiaulėmis, vyko balandžių augintojų, sodininkų ir bitininkų pasiekimų pristatymai. Taip pat - senovinių automobilių ir žemės ūkio technikos demonstracijos, supažindinimas su naujausių traktorių technologijomis.

Viena iš dviejų ICA dienų buvo prekybos - čia savo gaminius pristatė pramonės įmonių atstovai. Tai vadinamoji smagurių diena, į kurią bilietai išparduoti buvo jau gruodžio mėnesį. Šiemet pristatyta rekordiškai daug - net 4 956 įvairių kategorijų sūriai, kuriuos atvežė 27 pasaulio šalių gamintojai: nuo mažųjų nacionalinių ir šeimos sūrinių, iki didžiulių pieninių ir prekybos centrų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Laukiamiausias šventės momentas buvo Geriausio sūrio paskelbimas. Daugiau nei 250 teisėjų apdovanojimuose skirstė sūrius į geriausius keliolikoje kategorijų. Specialistai sūrius vertino pagal skonį, kvapą, tekstūrą.

Geriausiai 2016 m. sūrių čempionate įvertintas Gerto van Liujeno (Gert van Leeuwen) iš įmonės „Treur Kass" (Nyderlandai) brandintas sūris „Jerseyhoeve Schorren", gaminamas iš džersių veislės karvių pieno.

Pirmą kartą originalią sūrių parodą 1897 m. surengė Češyro žemės ūkio draugija. Vėliau tokios sūrių demonstracijos rengtos kiekvienais metais įvairiose vietose. Dar vėliau vienas renginys suskaidytas į keturias parodas, vykusias skirtingose grafystėse. Iš vieno tokių renginių, organizuotų Nantviče ir Nortviče, išsiplėtojo dabartiniai Tarptautiniai sūrių apdovanojimai. 1903 m. jie surengti jau be Češyro žemės ūkio draugijos paramos. Renginiai vyko kasmet su pertraukomis (dėl pasaulinių karų, snukio ir nagų ligų ir kt.), o nuo 1946 m. rengiami nuolatinėje vietoje - į Anglijos nacionalinio paveldo registrą įtrauktame Dorfoldo dvare.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai