Rusija: kas laimės maisto naikinimo karą?
2015-08-07

Maskva.  Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros federalinės tarnybos  („Rosselchoznadzor") tinklalapyje pranešama, kad ketvirtadienį, rugpjūčio 6 dieną,  sunaikinta daugiau kaip 300 t maisto: 290 t augalinės ir 29,3 t gyvūninės kilmės produktų. Taip pat pranešama, kad penktadienį, rugpjūčio 7dieną,  produktai  bus toliau naikinami, nes iš viso buvo sulaikytos 407 tonos uždraustų įvežti į Rusiją produktų.

„Buvo gaila žiūrėti į vairuojančių buldozerius veidus, kai jiems reikėjo važiuoti per produktus," - vakar per Rusijos „TVrain" žinias kalbėjo radijo „Echo Moskvy" redaktorius Maksimas  Kurnikovas. Jis tapo sūrių naikino liudininku - 10 tonų buvo sumaitota ir sumaišyta su žemėmis specialiai iškastoje duobėje sąvartyne  už keliasdešimt kilometrų nuo Orenburgo.

Pirmąją „maisto naikinimo dieną" buvo užkasta arba sudeginta kiaulienos, gyvūninių riebalų, sūrių ir kitų produktų bei daržovių.  Kitas  etapas - obuoliai, persikai, mėsa ir jos produktai.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino liepos 31 d. dekreto pagrindu, Rusijos vyriausybė leido sunaikinti „neteisėtai importuotus į šalį produktus - visais įmanomais būdais." Beje, produktus naikinti pasiūlė Rusijos žemės ūkio ministras A. Tkačiovas, ministerijai pradėjęs vadovauti balandžio mėnesį, o V. Putinas jo idėją palaikė.

„Reuters" praneša, kad Rusijos vyriausybės sprendimas masiškai naikinti maisto produktus, išprovokavo visuomenės pasipiktinimą šalyje, kur skurdo lygis didėja. Taip pat ir dėl istorinių prisiminimų apie badą, kurį vyresnieji gyventojai jau yra ne kartą patyrę. Leningrado blokadą išgyvenę žmonės nesupranta, kaip galima taip neatsakingai elgtis su maistu. Ne vienas  ir šiandien namuose laiko džiūvėsių maišelį...

Remiantis oficialiais Rusijos statistikos duomenimis, piliečių, gyvenančių žemiau skurdo ribos (gaunančių mažiau kaip 160 JAV dolerių ​​per mėnesį) skaičius, pasiekė 23 mln., (per metus padidėjo 5 proc.), o tai sudaro šeštadalį visų gyventojų (16 proc.).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai