Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Maistas
Perkančiosios organizacijos produktų galės įsigyti tiesiai iš ūkių

Vilnius. Seimas pritarė, kad perkančiosios organizacijos nuo kitų metų galėtų įsigyti maisto produktų tiesiai iš smulkių ūkininkų ar ūkių. Taip įteisinta trumpoji šių produktų tiekimo grandinė.

Už tokias Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 90 Seimo narių, prieš ir susilaikiusių nebuvo. 

Žemės ūkio ministerijos Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Programos „Leader“ ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Ilona Javičienė Seimo komitetuose yra sakiusi, kad trumpoji tiekimo grandinė būtų didelė paspirtis ūkininkams, kurie ketina ir nori tiekti produkciją viešųjų paslaugų teikėjams, pavyzdžiui, vaikų darželiams, mokykloms, ligoninėms.

Bioversija m7 2024 03 29

Nauja tvarka bus taikoma tik labai mažiems, mažiems ir vidutiniams gamintojams – ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms, kooperatyvams. Jie maisto produktus galėtų tiekti tiesiogiai arba per vieną tarpininką, o įmonės ar įstaigos juos pirktų supaprastintai ar neskelbiamų derybų būdu.  

Pataisomis siekiama užkirsti kelią pirkimuose dalyvauti didelėms įmonėms, importuotojams ir prekybos tinklams. 

Viešųjų pirkimų tarnybos 2022 metais paskelbta analizė atskleidė, kad maisto produktų viešųjų pirkimų rinkoje dominuoja didieji tiekėjai, o sutarčių su bendrijomis, kooperatyvais, ūkininkais, žemės ūkio bendrovėmis vertė siekia vos apie 2 proc. visų tokių pirkimų vertės.  

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos