Perkamiausios lietuviškos daržovės - bulvės, agurkai, pomidorai, morkos ir kopūstai
2014-09-16

Vilnius. Prekybos tinklo „Maxima" duomenimis, šiais metais Lietuvos gyventojai suvalgo daugiausiai daržovių, vaisių bei uogų per pastaruosius kelerius metus. Palyginus praėjusių metų sausio-rugpjūčio mėnesių vaisių ir daržovių pardavimus su tuo pačiu šių metų laikotarpiu, pastebėta, kad šviežių daržovių pardavimai išaugo 8 proc., o vaisių ir uogų - net 11 proc.

„Augančią šviežių daržovių, vaisių ir uogų paklausą lemia augantis gyventojų dėmesys sveikesnei mitybai ir mažėjančios kainos, ypač šiais metais. Pastebime, kad didžioji dalis šiųmetinių sezoninių daržovių bei vaisių pigesni nei praėjusiais metais - tam įtakos turėjo šiltesnė vasara ir ankstyvesnis, gerokai didesnis bei gausesnis derlius. Daržovių bei vaisių kainai įtakos turėjo ir Rusijos embargas", - sako Maisto prekių pirkimo departamento direktorė Nijolė Penkovskienė.

Dėl Pietų regione šiemet užderėjusio itin gero ir gausaus kaulavaisių derliaus, trečdaliu pigesni persikai ir nektarinai. Taip pat maždaug dešimtadaliu pigesni apelsinai, obuoliai ir greipfrutai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Kelių pastarųjų metų prekybos duomenys rodo, jog daržovių paklausa labiausiai išauga kovo viduryje, kai parduotuvių lentynose pasirodo pirmasis šviežių pavasario daržovių derlius. Taip pat rugsėjį, sulaukus rudens sezono vaisių bei daržovių derliaus.

Pastebima, kad pastaraisiais metais Lietuvos ūkininkų išaugintos daržovės bei vaisiai vis labiau populiarėja ir yra vis labiau vertinami, jie laikomi natūralesniais, sveikesniais, skanesniais. Be to, su įvežtiniais jie sėkmingai konkuruoja ir kaina.

Pastaruoju metu lietuviai ir kur kas reiklesni ir daržovių bei vaisių kokybei - išvaizdai, skoniui, šviežumui. Pirkėjams tampa svarbu ne tik tai, kur jie užauginti, bet ir kaip greitai atkeliauja į parduotuves.

Šiuo metu prekybos tinklui lietuviškus vaisius ir daržoves tiekia 9 kooperatyvai ir apie 30 pavienių ūkininkų. Iš viso  prekybos tinke galima rasti apie 250 skirtingų rūšių vaisių ir daržovių.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai