Naujos idėjos pieno rinkoms
2015-08-10

Dublinas. Visame pasaulyje stebima tendencija, kad sparčiai didėja vyresnio amžiaus gyventojų skaičius. Tačiau pieno pramonė praranda milijardus eurų, nes užuot atsigręžusi į senėjančios visuomenės poreikius, ji susitelkusi į kūdikiams ir mažiems vaikams skirtų maisto produktų gamybą.

ES ar JAV prekybos centrų lentynos gausiai nukrautos vaikų mitybai skirtais produktais: pieno gėrimais, jogurtais, sūreliais ir varškės desertais... Nepaisant fakto, kad minėtuose regionuose vyresnių nei 65 m. gyventojų yra tris kartus daugiau nei 0-4 m. amžiaus vaikų, senjorams skirtų produktų asortimentas yra stebėtinai skurdus, rašo portalas „Irish Farmers Journal". Pavyzdžiui, Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalyse specializuotų vyresnio amžiaus žmonių produktų parduodama už 1,26 mlrd. eurų, tačiau ši suma neprilygsta pelnui, gaunamam už kūdikių maistą (12,8 mlrd. eurų).

Baltymai reikalingi jaunam ir greitai augančiam organizmui, tačiau vyresnio amžiaus žmonių mityboje taip pat netūrėtų trūkti medžiagų, padedančių užkirsti kelią raumenų masės ir jėgos mažėjimui. Aukštos kokybės baltymais praturtintų gaminių stinga visose maisto produktų kategorijose ir jie būtų paklausūs išsivysčiusiose šalyse, kur gyventojų pajamos yra santykinai didelės.

Dotnuva  21 02 01 + Biomase 21 01 18

Remiantis statistikos duomenimis, 2014 m. planetoje gyveno apie 619 mln. gyventojų, vyresnių nei 65 m. Prognozuojama, kad iki 2030 m. šis skaičius išaugs 75 proc. iki 1,1 mlrd., o senjorai sudarys 13 proc. visų žemės gyventojų. Pagyvenusių žmonių populiacija sparčiausiai didės Artimųjų Rytų ir Afrikos šalyse, tačiau neprilygs išsivysčiusioms Vakarų valstybėms, kur senjorai sudaro didžiąją gyventojų dalį. Rinkos analitikai teigia, kad pieno pramonininkai turėtų pasinaudoti 137 mln. potencialių vyresnio amžiaus pirkėjų ir pasiūlyti jiems specifiškų produktų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai