Rovaltra-mobili 22 01 06
Maistas
Nauji tyrimai rodo, kad raudona mėsa nekenksminga sveikatai
pixabay.com nuotr.

Edinburgas. Raudona mėsa tapo „informacinio terorizmo“ auka ir nepagrįstai vadinama grėsme sveikatai. Jau pastaruosius penkerius metus apie ją skleidžiama propaganda.

Pasaulinis pelno nesiekiantis startuolis „EAT“ subūrė 37 mokslininkus, kad sukurtų sveiką ir tvarią maisto sistemą. Jo ataskaitoje „EAT-Lancet“ rašoma, kad raudona mėsa pavojinga sveikatai ir sukelia vėžį. Ji netgi įtraukta į mitybos grėsmių sąrašą. Tačiau straipsnyje „Consumption of Unprocessed Red Meat Is Not a Risk to Health“, kurį parengė mokslininkų grupė, vadovaujama prof. Alice Stanton (Alisos Stanton), šis teiginys paneigtas.

Anot mokslininkės, publikacijos įrodymai neįtikinami. Pirma, ataskaita turi techninių trūkumų, pažeidžiančių pripažintus mokslo standartus. Antra, ji aptemdyta „neatskleisto interesų konflikto“, įskaitant ataskaitos autorių.

Bioversija 22 01 12

Škotijos nacionalinės ūkininkų sąjungos prezidento Martin’o Kennedy (Martino Kenedžio) manymu, jau kurį laiką siekiama sumažinti suvartojamos raudonos mėsos kiekį. Vyro teigimu, dažniausiai tam pritaria tie, kurie nori pasipelnyti iš gamyklose perdirbamos mėsos – raudonos alternatyvos. Anot jo, būtent dėl to raudonos mėsos pramonę slegia nemažai neteisingai informuotų asmenų ir organizacijų, kurie nesupranta gyvulininkystės teikiamos naudos Škotijai.

Šaltinis: thescottishfarmer.co.uk
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip planuojate pavasarį sumažinti brangių mineralinių trąšų išlaidas?
Visos apklausos