Maisto prekių vežėjai ir didmenininkai bus tikrinami dažniau
2019-01-23

Vilnius. Siekiant išaiškinti nelegalios prekybos maisto produktais atvejus, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Muitinės departamento pareigūnais šiais metais dažniau tikrins maisto produktų vežėjus ir didmenininkus

Ketinama tikrinti iš Europos Sąjungos valstybių ir trečiųjų šalių į Lietuvą maisto produktus vežančias transporto priemonės bei įmonių didmeninius sandėlius. Tokios sustiprintos patikros bus vykdomos keliais etapais – pirmasis jų – šių metų sausio mėnesį.

„Bendrų su kitomis kontrolės organizacijomis patikrų metu pasitaiko  pažeidimų, vis dar nustatoma ir nelegalios apyvartos, produktų vežimo be saugą ir kilmę patvirtinančių dokumentų atvejų. Todėl norėdami apsaugoti mūsų šalies rinką nuo nelegaliai įvežamos produkcijos, o vartotojus – nuo galbūt nesaugių ar nekokybiškų maisto produktų, šiemet vykdysime daugiau neplaninių patikrinimų keliuose, sandėliuose, turgavietėse ir kitose prekybos vietose“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Pranešime VMVT teigia siekianti mažinti šešėlinę ekonomiką, tad stengiasi identifikuoti nelegalius maisto tvarkymo subjektus, tikrina prekybą internetu, turgavietėse ir jų prieigose, didmeninės prekybos sandėlius. Patikrų metu didelis dėmesys skiriamas produktų ženklinimui, atsekamumui, kokybės, saugos reikalavimų užtikrinimui.

Tikrinamas ir maisto produktų realizavimas kitiems maisto tvarkymo subjektams ar asmenims, įvertinant jų veiklos legalumą, imami šaldytos ir šviežios kiaulienos bei vištienos, kitų termiškai neapdorotų mėsos gaminių mėginiai bus tiriami dėl kenksmingų medžiagų liekanų, salmonelių ir listerijų nustatymo.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai