Maisto kainos pasaulyje birželį kilo sparčiausiai per ketverius metus
2016-07-15

Roma. Maisto kainų augimas pasaulyje birželį paspartėjo nuo 0,7 proc. balandį ir 2,1 proc. gegužę iki 4,2 proc. ir prieaugis buvo didžiausias per pastaruosius ketverius metus. Pasaulio maisto kainų indeksas, kurį skaičiuoja Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO), birželį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, pakilo 4,2 procento.

Grūdų kainų indeksas per mėnesį pakilo 4,4 punkto, arba 2,9 proc., bet buvo 3,9 proc. mažesnis negu pernai birželį. Indekso augimą daugiausia lėmė kukurūzų pabrangimas, visų pirma dėl eksporto iš Brazilijos mažėjimo.

„Kviečių kainos pirmoje mėnesio pusėje kilo, tačiau vėliau, pasirodžius informacijai apie rekordinį derlių JAV ir apie palankesnes derliaus Juodosios jūros regione perspektyvas, ėmė mažėti", - rašoma FAO pranešime.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pieno produktų kainų indeksas birželį, palyginti su gegužės mėnesiu, pakilo 9,9 punkto, arba 7,8 proc., iki 137,9 punkto, bet buvo 23 punktais, arba 14 proc., mažesnis negu pernai birželį. Indekso pakilimą, be kita ko, lėmė neaiškumai dėl gamybos perspektyvų Ramiojo vandenyno regiono šalyse 2016-2017 žemės ūkio metais, taip pat Europos Sąjungoje (ES) sulėtėjęs gamybos augimo tempas.

Mėsos kainų indeksas per mėnesį pakilo 3,8 punkto, arba 2,4 proc., iki 158,3 punkto. Pasak organizacijos, sparčiau brangsta kiauliena ir aviena.

Tuo tarpu cukraus kainų indeksas per mėnesį šoktelėjo 35,6 punkto, arba 14,8 proc., iki 276 punktų. „Šį staigų kainų pakilimą lėmė ne itin palankios prognozės dėl Brazilijos, didžiausios cukraus gamintojos ir eksportuotojos, nes dėl liūčių šioje šalyje sumažėjo derlius ir jį yra sunkiau surinkti. Be to, didelė dalis cukranendrių buvo skirta etanoliui gaminti, o tai taip pat prisidėjo prie kainų augimo."

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai