Lietuvos žemės ūkis pristatytas Indijoje
2014-11-17

Vilnius. Žemės ūkio viceministras Saulius Cironka susitiko su Indijos žemės ūkio ministerijos sekretoriumi Ashish Bahaguna ir Lietuvos Respublikos garbės konsulaisPietryčių Azijos valstybių suvažiavime, kuris buvo surengtas Delyje. Susitikimo metu dalyviams buvo pristatytas Lietuvos žemės ūkis, taip pat aptarti bendri ateities projektai.

Lietuvos Garbės konsulai, reziduojantys Indijoje, Honkonge (Kinijoje), Pakistane, Indonezijoje, Nepale, Bangladeše, Mongolijoje, susipažinę su šalies pasiekimais  žemės ūkio mokslo ir konsultavimo srityje, išreiškė susidomėjimą ir pareiškė pageidavimą plėtoti Lietuvos ir Pietryčių Azijos valstybių maisto perdirbimo įmonių bendradarbiavimą kuriant bendras įmones, labiau išnaudojant Lietuvos specialistų žinias ir vadybinius gebėjimus.

Toks bendradarbiavimas sukurtų palankias aplinkybes plėtoti prekybinius ir abipusiai naudingus ryšius. „Indija - tai dar viena rinka, turinti daug potencialo ir šia galimybe turėtų pasinaudoti Lietuva. Mes turime gerų, išsilavinusių specialistų, o sudarę sąlygas bendradarbiavimui tarp šalių, manau, kad galime tikėtis gerų rezultatų", - pabrėžė žemės ūkio viceministras Saulius Cironka.

Vaderstad 12 05

Lietuva į Indiją daugiausia eksportuoja grūdų produktus, linus, alkoholinius gėrimus.

Šiuo metu Indijos atsakingoms institucijoms yra pateiktos užklausos dėl kiaulienos ir kiaulienos produktų eksporto reikalavimų.

2014 m. sausio - rugpjūčio mėnesiais, palyginti su 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu, eksportas padidėjo 36 proc. Pastaruoju metu stiprinami prekybiniai santykiai su Honkongu, į šią šalį eksportuojami pieno ir paukštienos produktai.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai