Kaip cukraus pramonė perkėlė kaltę riebalams
2016-11-08

Niujorkas. Jungtinių Valstijų cukraus pramonė praeito amžiaus 7-ąjį dešimtmetį sumokėjo mokslininkams už tai, kad šie savo publikacijose sumažintų cukraus vartojimo įtaką susirgimams širdies ligomis, o kaltę „suverstų" sotiesiems riebalams, rašo „The New York Times".

Cukraus pramonės vidaus dokumentus aptiko Kalifornijos universiteto (San Franciskas) tyrėjas ir paskelbė juos leidinyje „JAMA Internal Medicine". Dokumentų analizė atskleidė, kad penkių pastarųjų dešimtmečių požiūrį į mitybos vaidmens įtaką širdies ligų vystymuisi, įskaitant daugelį šiuolaikinių mitybos rekomendacijų, didžiąja dalimi suformavo cukraus pramonė.

Anot „The New York Times", dokumentai rodo, kad cukraus pramonės grupė „Sugar Research Foundation" (šiandien žinoma kaip „Sugar Association") sumokėjo trims Harvardo mokslininkams sumą, šiandien prilygstančią 50 tūkst. JAV dolerių, už cukraus, riebalų ir širdies ligų 1967 metų tyrimų apžvalgos publikaciją. Apžvalgai buvo pateikti tyrimai, kuriuos kruopščiai atrinko cukraus pramonės atstovai. Mokslininkų apžvalga, paskelbta prestižiniame žurnale „New England Journal of Medicine", minimizavo cukraus vartojimo ir širdies susirgimų sąsajas, o šešėlis krito ant sočiųjų riebalų.

Straipsnyje įvardyti korumpuoti tyrėjai nesulaukė demaskuojančios publikacijos - visi jie mirę. Po publikacijos paskelbimo vienas iš jų tapo JAV Žemės ūkio departamento Mitybos skyriaus vadovu, kitas vadovavo Harvardo universiteto Mitybos katedrai.

„Sugar Association" atsakyme į „JAMA Internal Medicine" publikaciją nurodoma, kad apžvalga buvo paskelbta 1967 m., o tuo metu medicinos žurnalai paprastai nereikalavo, kad mokslininkai atskleistų finansavimo šaltinius. Žurnalas „New England Journal of Medicine" finansinės informacijos atskleidimo pradėjo reikalauti tik nuo 1984 m.

Daugelį dešimtmečių sveikatos priežiūros specialistai ragino amerikiečius vartoti mažiau riebalų, todėl daug žmonių ėmė vartoti maistą, kurio sudėtyje mažiau riebalų, bet daugiau angliavandenių. Kai kurių ekspertų teigimu, būtent dėl to šalis šiandien susiduria su nutukimo krize, rašo „The New York Times".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai