Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Maistas
JAV karvių pieno vartojimas mažėja, populiarėja augaliniai gėrimai

Londonas. Per pastaruosius penkerius metus JAV augalinių gėrimų pardavimai išaugo 61 proc. iki 2,11 mlrd. dolerių per metus. Nuo 2012 metų įprasto karvių pieno pardavimai sumažėjo 15 proc. arba 16,12 mlrd. JAV dolerių. Tai parodė tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Mintel" analizė.

Remiantis tyrimo duomenimis, JAV migdolų, sojos ir kokoso gėrimai dominuoja augalinių gėrimų (angl. „plant based milk") sektoriuje, o jų bendra rinkos dalis yra 89 proc. Per praėjusius metus taip pat išaugo pekano riešutų ir bolivinės balandos gėrimų pardavimai.

„Mintel" pastebi, kad tiek jau seniai veikiantys, tiek naujieji prekių ženklai naudojasi didėjančiu augalinių gėrimų   populiarėjimu ir siūlo vis daugiau karvių pieno alternatyvų. Prognozuojame, kad nauji gėrimai, kaip anakardžių ir ryžių gėrimai, galiausiai aplenks sojos gėrimų segmentą.

Bioversija 23 04 27

Natūralus karvių pienas lieka gyvulinės ir augalinės kilmės pieno ir gėrimų sektoriaus lyderis, jo pardavimai didėjo, 2017 m. pasiekė 5,36 mlrd. dolerių, o tai yra 8 proc. daugiau nei 2012 m. Tačiau lieso pieno pardavimai per penkerius metus sumažėjo 28 proc.

Prognozuojama, kad toliau populiarės įvairūs karvių pieno gėrimai, nes skonio vaidmuo taps vis svarbesnis vartotojams renkantis pieno gėrimus.

Pokyčius JAV gerai atspindi faktas, kad Prancūzijos pieno gaminių bendrovė „Danone", geriausiai žinoma kaip jogurtų gamintoja, dar 2016 metais už 10,4 mlrd. dolerių JAV įsigijo „White Wave Foods" bendrovę, kuri gamina sojų ir kitų augalų gėrimus, o taip pat karvių pieno produktus, pranešė „Fortunes".

Britų „The Herald" informuoja, kad Jungtinėje Karalystėje nuo 1995 iki 2015 metų melžiamų karvių skaičius sumažėjo 700 tūkstančių, nes apie 10 milijonų žmonių atsisakė pieno produktų. Dėl to nuo 2014 m. Iki 2016 m. pieno produktų pardavimai sumažėjo 240 milijonų svaro sterlingų.

Beje, pagal 2017 metų birželio 14 dienos Europos Sąjungos Teisingumo teismo sprendimą pavadinimas „pienas" negali būti teisėtai vartojamas apibūdinant grynai augalinį produktą, nes pienas yra gyvūninės kilmės produktas.

MŪ inf. „White Wave Foods" produktų vaizdinė medžiaga

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos