FAO: liepą maisto kainos pasaulyje smuko
2018-08-08

Roma. Pasaulio maisto kainų indeksas per mėnesį smuko labiausiai nuo 2017 metų gruodžio mėnesio, pranešė JT Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO). Indekso smukimą lėmė sumažėjusios kviečių, kukurūzų ir ryžių eksporto kainos.

Pasaulio maisto kainų indeksas liepą sudarė 168,8 punkto ir buvo 6,5 punkto, arba 3,7 proc., mažesnis negu birželį ir 10,3 punkto, arba 3,7 proc., mažesnis negu pernai liepą.

Grūdų kainų indeksas liepą sudarė 160,9 punkto ir buvo beveik 6 punktais, arba 3,6 proc., mažesnis negu birželį bei 1,3 punkto, arba 0,8 proc., mažesnis negu pernai liepą.

„Kviečių kainos pasaulio rinkoje pirmoje mėnesio pusėje rodė smukimo tendenciją, tačiau artėjant mėnesio pabaigai, eksporto kainos ėmė kilti ir tai visų pirma lėmė nuogąstavimai dėl derliaus Europos Sąjungoje ir Rusijos Federacijoje, – pažymima FAO ataskaitoje. – Pašarinių grūdų rinkoje smuko kukurūzų kainos – be kita ko, dėl mažos paklausos ir gerų derliaus Jungtinėse Valstijose perspektyvų. Tačiau, kaip ir kviečių atveju, mėnesio gale kukurūzų kainos ėmė atsitiesti – ir dėl nepalankių oro prognozių, ir dėl atgyjančio eksporto.“

Augalinių aliejų kainų indeksas liepą, palyginti su birželio mėnesiu, smuko 4,2 punkto, arba 2,9 proc., iki 141,9 punkto ir pasiekė žemiausią per pustrečių metų lygį. Be to, šis indeksas liepą smuko šeštą mėnesį iš eilės.

Labiausiai atpigo palmių ir sojų aliejus ir tai lėmė vangi eksporto paklausa. Tuo tarpu rapsų aliejaus kainos toliau lėtai kilo – be kita ko, dėl didesnės paklausos biodyzelino gamybos sektoriuje ir prastų rapsų derliaus Europos Sąjungoje perspektyvų.

Mėsos kainų indeksas liepą sudarė 170,7 punkto ir buvo 3,3 punkto, arba 1,9 proc., mažesnis negu birželį. Smukimą, be kita ko, lėmė po vežėjų streiko laipsniškai besistabilizuojantis Brazilijos mėsos eksportas.

Pieno produktų kainų indeksas liepą, palyginti su ankstesniu mėnesiu, smuko 14,1 punkto, arba 6,6 proc., iki 199,1 punkto ir buvo 8 proc. mažesnis negu pernai liepą.

Sumažėjo visų į indeksą įtrauktų rūšių pieno produktų tarptautinės kainos, tačiau labiausiai atpigo sviestas ir sūris.

„Pieno produktų rinkose ir toliau vyrauja kainų smukimo tendencija, kurią skatina pakankama eksporto pasiūla ir numatomas aukštas gamybos Naujojoje Zelandijoje lygis“, – paaiškino FAO.

Cukraus kainų indeksas liepą sudarė 166,7 punkto ir buvo 10,7 punkto, arba 6 proc., mažesnis negu birželį ir beveik 20 proc. mažesnis negu pernai liepą.

„Tokį didelį kritimą lėmė pagerintos gamybos pagrindinėse cukraus gamybos šalyse, visų pirma Indijoje ir Tailande, prognozės, – pažymėjo organizacija. – Tuo tarpu cukraus gamybos Brazilijoje mažėjimas, kurį lėmė užsitęsusi sausra, taip pat vis didėjantis cukranendrių naudojimas etanolio gamybai kiek apribojo tarptautinių cukraus kainų smukimą.“

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai