ES maisto produktų standartai nebus mažinami
2014-10-01

Briuselis. Europos Sąjungai (ES) derantis dėl prekybos sutarties su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV), maisto produktų, vaistų ar medicinos prietaisų sauga negali būti mažinama, sako Lietuvos kandidatas į eurokomisarus Vytenis Andriukaitis.

„Maisto saugos standartai nebūtų mažinami. Jokiu būdu negalime mažinti Europos Sąjungos maisto standartų. Ne tik maisto, bet ir vaistų bei medicinos prietaisų. Aš nematau jokių galimybių eiti į kompromisus", - atsakydamas į Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto narių klausimą, antradienį Briuselyje sakė sveikatos ir maisto saugos komisaru siūlomas V. Andriukaitis.

Pasak jo, maisto sauga yra kertinis aspektas, kalbant apie diskusijas ir derybas su JAV dėl prekybos sutarties.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Socialdemokratas V.Andriukaitis antradienį išsakė savo poziciją EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros bei Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetams.

Per šešis mėnesius pateiks nuomonę dėl GMO

Naujoji Europos Komisija (EK) per pirmus šešis darbo mėnesius turės bendrą nuomonę dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) kultūrų naudojimo ir reglamentavimo, Europos Parlamento nariams pareiškė V. Andriukaitis.

„Per šešių mėnesių laikotarpį (nuo lapkričio 1 dienos - red.) mes jau turėsime turėti kolektyvinę Europos Komisijos nuomonę", - po klausymų Europos Parlamente žurnalistams sakė V. Andriukaitis.

Pasak jo, naujai deleguotos EK pirmininkas Jean-Claude Juncker (Žanas Klodas Junkeris) savo kalboje Europos Parlamente pažadėjo, kad EK greitai turės bendrą nuomonę dėl GMO reglamentavimo, o V.Andriukaičiui ir jo komandai teks tą nuomonę parengti.

Paklaustas, kaip šiuo metu V. Andriukaitis asmeniškai vertina GMO kultūrų naudojimą, kandidatas į eurokomisarus atsakė, kad šiuo metu jis ieško kompromiso. „Šiuo metu aš esu žmogus, norintis rasti kompromisą", - pabrėžė V. Andriukaitis.

V.Andriukaitis tvirtino, kad be EK nuomonės parengimo dėl GMO naudojimo ir reglamentavimo, pagrindiniai darbai bus sveikatos sistemų pokyčių vertinimo metodikos ir instrumentų parengimas bei ruošimasis krizėms ir jų valdymui.

„Įeina maisto ženklinimas, atsižvelgiant į arklienos skandalą bei Europos Sąjungos ir Rusijos maisto produktų prekyba, kai ji stabdoma dėl kiaulių maro", -  tvirtino V.Andriukaitis.

Sieks pritraukti investicijų į sveikatos apsaugą

V. Andriukaitis žada raginti pajėgiausias Europos Sąjungos šalis daugiau investuoti į sveikatos apsaugą. V.Andriukaitis, tapęs eurokomisaru, žada dirbti ties tabako ir sveikatos apsaugos be sienų direktyvomis ir GMO reglamentavimu.

„Aš remsiu pagrindines (Europos Sąjungos) nares valstybes, kad jos investuotų daugiau į sveikatos apsaugą. Laiku suteikiama ir universali sveikatos apsaugos sistema yra investicija į žmogiškąjį kapitalą ir produktyvumą", - prisistatydamas Europos Parlamente, antradienį sakė V. Andriukaitis.

Jis tikino, jog tapęs eurokomisaru stengsis pagerinti sveikatos sistemų efektyvumą ir tvarumą. V. Andriukaitis taip pat pabrėžė, kad bandys stiprinti bendros ES sveikatos sistemos veiklos priežiūrą.

„Mano prioritetai yra skatinimas, prevencija ir apsauga. Aš esu čia ne tam, kad pasakyčiau, jog žmonės turi mesti gerti ir rūkyti. Sveiko gyvenimo būdo skatinimas yra nepaprastai svarbus", - kalbėjo V. Andriukaitis.

Kandidatas į eurokomisarus tvirtino, kad tęs darbus ties ES tabako ir sveikatos apsaugos be sienų direktyvomis, be to jis žadėjo tęsti diskusijas dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) kultivavimo.

Nauja Komisija darbą pradės lapkritį

Šiuo metu Lietuvos atstovu Europos Komisijoje yra Algirdas Šemeta, jis nuo 2009-ųjų yra atsakingas už mokesčius, muitų politiką, auditą bei kovą su sukčiavimu. Prieš jį ES biudžeto eurokomisarės pareigas ėjo dabartinė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai