Iš Egipto atvežtos bulvės neužkrėstos
2018-06-01

Vilnius. Į Lietuvą atvežtos egiptietiškos bulvės atitinka fitosanitarinius reikalavimus ir yra tinkamos tiekti mūsų rinkai, pranešė Valstybinė augalininkystės tarnyba.

Po viešojoje erdvėje pasirodžiusių pranešimų, jog Lenkijos nacionalinė augalų apsaugos organizacija Egipto kilmės bulvėse aptiko bulvių rudąjį puvinį, Valstybinė augalininkystės tarnyba atliko patikrinimus prekiautojų šviežiais vaisiais ir daržovėmis sandėliuose bei prekybos vietose.

Buvo paimti Egipto kilmės bulvių mėginiai. Fitosanitarinių tyrimų laboratorijoje atlikus mėginių tyrimus skirtingais tyrimų metodais nustatyta, kad minėtosios bulvės nėra užkrėstos bulvių ruduoju puviniu ar kitais kenksmingaisiais organizmais. Taigi, į Lietuvą atvežtos egiptietiškos bulvės atitinka fitosanitarinius reikalavimus ir yra tinkamos tiekti mūsų rinkai.

Vaderstad 12 05

Valstybinė augalininkystės tarnyba atkreipia dėmesį, kad bulvių rudasis puvinys – tai Lietuvoje iki šiol neaptikta, tačiau bulvėms ir bulvinių šeimos augalams (pavyzdžiui, pomidorams, baklažanams ir kt.) labai pavojinga, vytimą ir žūtį sukelianti bakterinė liga. Ji kelia didelę grėsmę augalų derliui, tačiau žmonių sveikatai nėra pavojinga. Čia rasite daugiau informacijos apie šį kenksmingąjį organizmą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai