Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Maistas
Darželiai ir kitos įstaigos galės lengviau įsigyti ūkininkų produkcijos
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Vyriausybė pritarė Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo apibrėžiama sąvoka „Trumpoji žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinė“. Tai leis paprastesniu būdu perkančiosioms organizacijoms, bendradarbiaujant su ūkininkais, įsigyti maisto produkcijos iš šalies ūkių.

Nacionaliniu lygiu nėra nustatyta trumpos maisto tiekimo grandinės apibrėžties ir dėl to perkančiosioms organizacijoms kyla sunkumų supaprastintų pirkimų atvejais neskelbiamų derybų būdu įsigyti maisto produktų tiesiai iš Lietuvos ūkių.

Trumpos maisto grandinės apibrėžtis ne tik įves aiškumo į pirkimų procedūras, bet ir prisidės prie efektyvesnio Europos žaliojo kurso strategijos „Nuo ūkio iki stalo“ įgyvendinimo.

Bioversija m7 2024 02 22

Tokiu būdu bus sudarytos platesnės galimybės Lietuvos žemės ūkio produktų gamintojams, savo valdoje pagamintos produkcijos perdirbėjams, žemės ūkio kooperatyvams, vienijantiems Lietuvos ūkininkus, realizuoti savo produkciją Lietuvoje ir užtikrinti paprastesnį jos tiekimą.

Trumpų maisto tiekimo grandinių vystymas – Europos Sąjungos iniciatyva, kuria siekiama prisidėti prie klimato kaitos pokyčių švelninimo, maisto švaistymo mažinimo, ekologiškos ir pagal maisto kokybės sistemas užaugintos produkcijos vartojimo.

Tokių maisto grandinių kūrimas ir vystymas – vienas iš svarbiausių šios Vyriausybės programoje numatytų žemės ūkio sektoriui keliamų prioritetų.

„Siekis skatinti trumpų maisto tiekimo grandinių dalyvius aktyviau dalyvauti viešuosiuose maisto pirkimuose yra nuoseklus, sisteminis ir apgalvotas politinis sprendimas, tiek skatinantis smulkių ir vidutinių ūkių augimą, konkurencingumą, tiek prisidedantis prie visuomeninės naudos galutiniam vartotojui, kuris trumpiausiu keliu gauna šviežią, kokybišką ir sveikatai palankų maistą“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimo projektas toliau bus svarstomas Seime.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos