Amerika seks Europos pavyzdžiu
2018-07-27
JAV siekiama iš sojų pagamintą gėrimą uždrausti vadinti pienu. Pixabay nuotrauka

Vašingtonas. JAV bus siekiama įteisinti tvarką, pagal kurią augalinės kilmės gėrimai negalės būti vadinami pienu.

JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) komisaras Skotas Gotlibas (Scott Gottlieb) pranešė, kad agentūra atnaujins pastangas, kad būtų laikomasi pieno ženklinimo standartų. Pieno pramonė reiškia susirūpinimą, kad ne pieno produktų, pavyzdžiui, migdolų pieno ir sojos pieno, pavadinimai klaidina vartotojus.

S. Gotlibas sako, kad agentūros standartuose yra reglamentuojama, kaip maisto produktai turi būti gaminami, kad būtų klasifikuojami kaip tam tikros prekes. Anot jos, yra keletas nuorodų apie laktuojančius gyvūnus. „Migdolai nepasižymi laktacija“, – ironizavo jis, rašo AgNetWest portalas.

Vaderstad 12 05

Pieno gamintojai jau keletą metų reikalauja laikytis pieno gamybos standartų, nes alternatyvių produktų gamyba, didėja jų dalis rinkoje. Įvairūs produktai, pagaminti iš migdolų, sojos, kokosų ir kanapių, iki šiol  ženklinami kaip pienas, nepaisant to, kad juose nėra pieno.

FDA atstovas sakė, kad bus siekiama jau esančius standartus įgyvendinti. Tačiau tam reikės surengti viešas diskusijas, parengti aiškinamuosius dokumentus, o tai užima laiko.

Manoma, kad FDA dėl ženklinimo turės kovoti ir teismuose, nes augalinių gėrimų gamintojai sieks, kad jų produktai ir toliau būtų vadinami pienu.

Europos teisingumo teismas 2017 metais nutarė, kad augalinės kilmės produktai Europos Sąjungoje negali būti vadinami gyvulinės kilmės produktų pavadinimais. Migdolų, ryžių, sojų pieno nebegalima vadinti pienu.

Apribojimai taikomi augalinės kilmės gaminiams – jų negalima vadinti pienu, sviestu, grietine, sūriu, jogurtu. Išimties tvarka šis principas netaikytinas apibūdinant produktus, kurių tikslus pobūdis žinomas dėl jų tradicinio vartojimo, pavyzdžiui, kokosų pienas ar žemės riešutų sviestas.

Taip pat skaitykite:

JAV karvių pieno vartojimas mažėja, populiarėja augalinis pienas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai