Vokiečių ūkininkai prašo sunaikinti 70 proc. šernų
2018-01-22

Berlynas. Vokietijos žemės ūkio ministras palaiko raginimą drastiškai sumažinti šernų skaičių šalyje, kad būtų užkirstas kelias afrikinio kiaulių maro protrūkiui. Šalyje kyla susirūpinimas, kad kiaulių maras gali sunaikinti kiaulienos pramonę. Vokietijos ūkininkų asociacija paragino sunaikinti  70 proc. šalies šernų, įskaitant paršingas šernes ir jų naujagimius šerniukus.

Vokietijos žemės ūkio ministras Kristianas Šmidtas (Christian  Schmidt) sutiko, kad tikslinga panaikinti apribojimus ir leisti šiuos gyvūnus medžioti. Anot jo, protingas šernų populiacijos mažinimas yra svarbus kiaulių maro prevencijos veiksnys.

Vokietijos ūkininkų asociacijos viceprezidentas Verneris Švarcas (Werner Schwarz) laikraščiui „Rheinische Post" sakė, kad nė vienas medžiotojas nesutiktų nužudyti motiną ir paliktų šerniukus vienus. V. Švarcas taip pat teigė, kad gyvūnų gerovės labui reikia imtis skubių veiksmų.

Linas Agro2 20 04 01

Niekas tiksliai nežino, kiek šernų yra Vokietijoje, tačiau jų skaičius gali siekti šimtus tūkstančių. Vien Berlyne jų yra nuo 3 iki 8 tūkst. Šiemet šernai netoli Berlyno Tegelio oro uosto užpuolė keletą žmonių ir tris sužeidė.  

Šernai kiaulių maru jau užkrėsti kaimyninėse Lenkijoje ir Čekijoje, todėl Vokietija ketina imtis ryžtingų priemonių, kad liga nepasiektų šalies.

Ūkininkų asociacijos prezidentas Joachimas Rukvidas (Joachimas Rukwied) perspėjo, kad ligos protrūkis kiaulių augintojams turėtų katastrofiškų pasekmių.

Šiemet šernų banda užpuolė keletą žmonių, sužeisdamas tris, netoli Berlyno Tegelio oro uosto.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai