Veterinarijos tarnyba primygtinai rekomenduoja kiaules šerti tik kaitintais pašarais
2014-09-01

Vilnius. Šernams ir kiaulėms mirtinas afrikinio maro virusas gali plisti per nekaitintus grūdus ir pašarus, todėl kiaulių augintojai turėtų tinkamai juos paruošti. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius sako, kad tinkamai apdoroti būtina visus pašarus, kurie duodami kiaulėms.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad gautos pirminės tyrimo išvados dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio privačiame Rokiškio rajono ūkyje, kur virusu susirgo dvi kiaulės. Specialistų teigimu, labiausiai tikėtina, kad pavojinga liga gyvūnai užsikrėtė per pašarus.

„Tyrimo metu mūsų išsiaiškinome, kad kiaules ūkininkas šėrė paties užsiaugintų grūdų miltais. Specialistų manymu yra didelė rizika, kad pašarui naudojant neiškaitintus ar nenuplikytus miltus, ant grūdų esantis virusas išlieka gyvybingas. Žinome, kad šiame rajone yra gausi šernų populiacija. Be to, vyksta intensyvi gyvūnų migracija iš ir į Latviją, kur pastarosiomis savaitėmis prie pat Lietuvos sienos buvo rasti net keli nuo afrikinio kiaulių maro nugaišę šernai. Todėl yra labai didelė tikimybė, kad būtent šernai pernešė virusą ant laukuose augančių javų“, - pranešime spaudai sakė J.Milius.

Pasak jo, Ignalinos rajone esančioje „Idavang“ fermoje, kurioje dėl mirtinos ligos reikėjo išnaikinti apie 19 tūkst. kiaulių, vis dar vyksta darbai.

„Pirminė dezinfekcija atlikta, tačiau fermoje vis dar dirba žmonės: valo, dezinfekuoja, degina“, - BNS sakė J.Milius. Jis neprognozavo, kada komplekso sutvarkymas bus baigtas galutinai.

Viruso patekimu į gerai saugomą kompleksą domisi prokurorai, tačiau jie savo išvadų dar neskelbia.

Lietuvoje afrikinis kiaulių maras pirmą kartą užfiksuotas šiemet sausio pradžioje, kuomet buvo ištirti netoli sienos su Baltarusija dviejose vietose kritę šernai. Liepos 24 dieną agresyvus maras diagnozuotas gerai saugotoje „Idavang“ fermoje, o iš viso šalyje nustatyti aštuoni mirtino viruso židiniai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai