Švenčionių rajone dviem šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras
2014-09-26

Vilnius. Švenčionių rajone aptikti dar du afrikinio kiaulių maro atvejai - šį kartą jis nustatytas dviem sumedžiotiems šernams. Lietuvoje šiemet laukinėje faunoje nustatyti šeši maro atvejai. Kiaulių ūkiuose užfiksuoti taip pat 6 maro protrūkiai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad Pabradės ir Švenčionių seniūnijose dviem sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras. Gyvūnai sumedžioti 9 ir 1 kilometro atstumu nuo Baltarusijos sienos.

Užkrėsti šernai į Švenčionių rajoną galėjo atkeliauti iš Baltarusijos. Pasak Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus, kaimyninėje valstybėje nuimtas kukurūzų derlius, tad šernai vėl pradėjo migruoti.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Šiandien su Švenčionių rajono kolegomis kalbėjau, jie sakė, kad Baltarusijoje yra kukurūzai nupjauti ir sugrįžta šernai dabar", - sakė J.Milius. Jis negalėjo pasakyti, ar maras plečiasi.

Veterinarijos tarnybos vadovas teigė, kad medžiotojų būreliai dabar privalės šaudyti visus šernus, tačiau masinio šernų naikinimo nebus.

„Mano įsakyme bus nurodyta, kad draudžiama medžiotojų būreliams riboti šaudyti šernus pagal lytį ir amžių. Kai kurie jų yra tokius apribojimus išleidę. Jeigu nesilaikys to, bus sprendžiama dėl medžioklės teritorijos atėmimo", - aiškino J. Milius. Pasak jo, tose teritorijose, kur yra reali užkrato grėsmė, medžioklė vyks tik iš bokštelių, o kitose teritorijose bus leidžiama su varovais.

Spalio 8 dieną J.Milius susitiks su Latvijos, Estijos ir Lenkijos atstovais bei aptars kovos su maru priemones.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai