Septyni rajonai priskirti antrai kiaulių maro zonai
2016-01-21

Vilnius. Ūkiai iš septynių Lietuvos rajonų, kuriuose yra afrikinio kiaulių maro židinių, galės eksportuoti kiaules į kitas valstybes, kuriose taip pat yra jo židinių. Europos Komisija (EK) priskyrė šiuos rajonus antrai zonai, taip pagerindama įmonių veiklos sąlygas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas BNS sakė, jog šis sprendimas palengvina įmonių padėtį.

„Trečią zoną pakeitėm į antrą. Kas liečia prekybą, iš antros zonos yra lengviau, komercinėms įmonėms tai yra palengvinimas. Dabar laukiame, kol procesas bus oficialus - planuojama, kad oficialus leidimas bus patvirtintas vasario viduryje", - sakė V. Paulauskas.

Šią savaitę EK teigiamai įvertino tarnybos informaciją dėl maro padėties Lietuvoje, todėl Ignalinos, Molėtų, Rokiškio, Švenčionių, Utenos, Zarasų ir Visagino rajonus priskyrė antrai zonai - jų ūkininkuose tvartuose liga nenustatyta daugiau kaip 15 mėnesių.

V. Paulausko teigimu, keli šalies rajonai ir toliau priklausys trečiai zonai, iš kur ūkiai negali išvežti kiaulių ir mėsos gaminių.

„Trečioje zonoje Lietuvoje turime Kupiškio dalį, Trakų ir Varėnos rajonus, tačiau pastarieji du neturi komercinių kompleksų, tai ten viskas gerai", - BNS sakė V. Paulauskas.

Saugūs ūkiai, esantys antroje zonoje, galės išvežti kiaules į kitą valstybę, kurioje taip pat buvo nustatytas virusas, o mėsą ir jos gaminius - į kitas Europos Sąjungos valstybes.

2014 metų rugpjūtį EK Lietuvą suskirstė į maro viruso rizikos zonas ir taip sugriežtino prekybą kiauliena.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai