Pradėta kiaulių ūkių stebėsena
2014-01-27

Vilnius. Lietuvoje nustačius afrikinį kiaulių marą dviem šernams, Maisto ir veterinarijos tarnyba įvedė intensyvią kiaulių ūkių stebėseną. Tarnyba pranešė, jog uždrausta eksportuoti gyvas kiaules iš Alytaus, Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Šalčininkų ir Trakų rajonų - jie įtraukti į nustatytą padidintos grėsmės zoną.

„Nustatytoje grėsmės zonoje draudžiama išvežti gyvas kiaules iš minėtų rajonų, išskyrus jų vežimą tiesiai į Lietuvos skerdyklas. Draudžiama organizuoti šernų medžiokles su varovais. Draudžiama naudoti sumedžiotus šernus maistui, kol nebus gauti neigiami afrikinio ir klasikinio kiaulių maro tyrimų rezultatai. Draudžiama tiekti į Europos Sąjungą ir Muitų Sąjungą gyvas kiaules, kiaulieną ir jos produktus iš minėtų rajonų", - teigiama tarnybos pranešime.

Anot VMVT pranešimo, afrikinio kiaulių maro diagnozei patvirtinti mėginiai išsiųsti į Europos Sąjungos afrikinio kiaulių maro laboratoriją Ispanijoje. Be to, apie aptiktą afrikinį kiaulių marą informuota Europos Komisija, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija, kaimyninių šalių bei Muitų Sąjungos veterinarijos tarnybos.

Vaderstad 12 05

Be kita ko, tarnyba pranešė, jog visoje šalyje sustiprinta saugos priemonių reikalavimų laikymosi kontrolė visose kiaulių laikymo vietose.

„Visoje Lietuvoje sustiprinta šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo kontrolė. Sustiprinta prekiautojų kiaulėmis, jų patalpų, bei vežėjų ir vežamų gyvūnų valstybinė veterinarinė kontrolė", - rašoma pranešime.

Veterinarijos tarnyba penktadienį pranešė, kad Lietuvoje buvo nustatytas kiaulėms ypač pavojingas afrikinis maras, tačiau juo kol kas užsikrėtė tik šernai.  Žmonių sveikatai ir gyvybei ši liga grėsmės nekelia.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai