Pirminės AKM „Idavang“ komplekse priežastys – po kelių savaičių
2018-08-08

Vilnius. Valstybinės maisto ir veterinarijos vadovas Darius Remeika tikisi, kad per maždaug dvi savaites bus matyti pirminės priežastys, kodėl Danijos kapitalo įmonės „Idavang“ komplekse kilo afrikinio kiaulių maro protrūkis.

D. Remeikos teigimu, veterinarai tyrimą pradeda trečiadienį, jiems padės vienas ekspertas iš Vokietijos. „Šiandien 11 valandą turime pradėti tyrimą. Tikrai yra daug informacijos. Kiaulių ir žmonių judėjimas. Tikimės per 2-3 savaites turėti pirminę mintį, kur buvo silpnesnės vietos“, – BNS sakė D. Remeika.

Antradienį pranešta, jog „Idavang“ fermoje Akmenės rajone nustatytas maro protrūkis. Visos 19,5 tūkst. kiaulių bus sunaikintos.

Vaderstad 12 05

Anot D. Remeikos, šiuo metu jau pradėta ruoštis kiaulių utilizavimui, tai gali trukti iki dviejų savaičių. „Šiandien vyksta paruošiamieji darbai. Bandysime vykdyti žemės darbus. Gaišinimą galvojame pradėti rytoj. Pats gaišinimas ir utilizavimas gali užtrukti nuo vienos iki dviejų savaičių“, – tvirtino D. Remeika.

Pasak tarnybos vadovo, gali praeiti maždaug pusmetis kol „Idavang“ ferma bus iki galo išvalyta ir dezinfekuota, kad į ją būtų galima įvesti bandomąją kiaulių bandą.

Tai jau ne pirmas kartais, kai „Idavang“ tenka susidurti su maro protrūkiu. 2014 metų vasarą dėl kiaulių maro „Idavang“ Rupinskų komplekse Ignalinos rajone teko sunaikinti maždaug 19 tūkst. kiaulių. Tarnybos duomenis, tąkart maro užkratas į fermą galėjo patekti per šalia jos dirbusius statybininkus.

Pernai liga smogė Jonavos rajono „Beržų komplekso“ fermai, kur nugaišinta 23,6 tūkst. kiaulių. Tarnybos nuomone, į šį kompleksą liga galėjo patekti per darbuotojus, nes jie į patalpas galėjo įsinešti savo maistą.

Lietuvoje „Idavang“ įmonės valdo 12 kiaulių kompleksų Panevėžio, Ignalinos, Kelmės, Pasvalio, Pakruojo, Akmenės, Radviliškio, Joniškio, Šakių rajonuose bei Kalvarijos savivaldybėje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai