Pinigai už sumedžiotus šernus - nuo metų vidurio
2014-02-05

Vilnius. Vyriausybei pritarus šernų populiacijos reguliavimo planui - sumedžioti iki 90 proc. šalyje esančių šernų – Aplinkos ministerija siūlo patvirtinti kompensacijų už sumedžiotus šernus tvarką. Pagal ją nušautus šernus būtų pradėta skaičiuoti jau dabar, o kompensacijos už juos mokamos nuo liepos.

„Mes siūlome pradėti mokėjimus nuo metų vidurio, nes šiandien pinigų nėra. Siūlome Vyriausybei tokį variantą, kad priėmus sprendimą šiandien pradedame skaičiuoti šernus", - sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Planuojama, kad už nušautą šerną bus mokama 250 litų, o iš viso tai kainuos daugiau nei 6 mln. litų.

Medžiotojams jau buvo pranešta, kad, pagal šernų populiacijos reguliavimo planą, afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmės zonoje esančiuose rajonuose bus siekiama sumedžioti visus šernus. Kituose rajonuose - iki 90 proc. šernų populiacijos.

Tačiau ne visa Lietuva patenka į medžioklės plotus. Dalyje teritorijų yra draudžiama medžioti arba ten medžioklė vyksta kitais principais (komercinės medžioklės plotai, medžioklės plotai mokymo tikslais, kai kurios saugomos teritorijos). Aplinkos ministras pavedė Generalinei miškų urėdijai ir Saugomų teritorijų tarnybai užtikrinti, kad populiacijos reguliavimo plane numatyti šernų medžioklės limitai būtų įgyvendinti ir ne medžioklės plotuose.

Aplinkos ministerija taip pat nurodė regionų aplinkos apsaugos departamentams sugriežtinti medžioklės kontrolę. Kontrolė bus nukreipta dviem kryptimis - į medžiotojų tikrinimą ir kovą su brakonieriais.

VMVT medžiotojams yra nurodžiusi griežtai laikytis veterinarinių reikalavimų, kiekvieno sumedžioto šerno mėginiai privalo būti perduoti tyrimams, atsakingai pasirūpinti skerdienos atliekomis, naudoti tinkamas dezinfekcines priemones ir t. t. Aplinkos apsaugos inspektoriai griežtai tikrins, kaip medžiotojai laikosi šių reikalavimų, ar tvarkingai vykdo medžioklę pagal kitas taisykles.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai