Naujų afrikinio kiaulių maro atvejų Lietuvoje nėra
2014-05-06

Vilnius. Lietuvai kovojant su afrikinio kiaulių maro užkratu, pietų Lietuvoje esantis Varčios miškas baigtas tverti 10 kilometrų ilgio tvora, kuri stabdo šernų migraciją į šalies gilumą. Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas sako, kad šiuo metu situacija yra stabili, naujų afrikinio kiaulių maro užkrato atvejų nėra.

„Stebime situaciją, tiriame mėginius ir galiu pasakyti, kad situacija yra rami, gera, naujų užkrato atvejų nėra nustatyta", - sakė tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas (nuotr.).

Pasak V. Paulausko, tvoros tikslas yra padėti išlaikyti dabartinę situaciją.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Mums yra svarbiausia, kad nustatytos rizikos zonos nesiplėstų. Tikimės, kad priemonių, kurių imamės, užteks situacijai išlaikyti", - sakė V.Paulauskas.

„Įvertinome, kad šis miškas ribojasi su dideliais Punios ir kitų miškų masyvais, todėl jei pavojingos ligos užkratas išplistų, grėsmė kiltų visiems aplinkiniams rajonams. Tai ypač skaudžiai paliestų Prienų, Kauno, Kaišiadorių, Jonavos rajonus, mat būtent juose įkurti didžiausi šalies kiaulių kompleksai", - pranešime spaudai sakė V. Paulauskas.

Tvorą už 1,9 mln. litų pastatė bendrovė „Telekonta", pinigus jai skyrė Žemės ūkio ministerija.

Tvoros pagrindas metalinėmis kabėmis tvirtai pritvirtintas prie miško paklotės, kad šernai negalėtų pakelti ar nustumti tvoros tinklo.

Afrikinis kiaulių maras yra mirtina šernams ir kiaulėms virusinė liga. Į padidintos grėsmės zoną įeina Alytaus, Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Šalčininkų ir Trakų rajonai. Maro užkratas vasario pradžioje oficialiai patvirtintas Lietuvoje, kiek vėliau - ir Lenkijoje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai