N. Zelandijos spauda: AKM išplito iš Lietuvos
2018-09-06

Velingtonas. Naujosios Zelandijos žiniasklaidoje pasirodė klaidinga informacija, kad afrikinis kiaulių maras po visą pasaulį pasklido iš Lietuvos, kurioje buvo užfiksuotas 2014 metais.

Didžiausioje Naujosios Zelandijos naujienų svetainėje „Stuff“ rašoma, kad šios šalies kiaulių augintojai baiminasi mirtinos afrikinės kiaulių maro ligos, kuri gali patekti į Naująją Zelandiją per iš Europos ir Kinijos importuotą kiaulieną, o tai sukeltų pavojų 750 milijonų JAV dolerių vertės pramonei.

„Liga išplito visame pasaulyje po to, kai pirmą kartą buvo apie ją pranešta Lietuvoje 2014 metais, netrukus sekė protrūkiai Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje. Dabar ši liga užfiksuota 10 Europos šalių. Praėjusį mėnesį ji pasiekė Kiniją, kurioje auginama daugiau nei pusė pasaulio kiaulių. Naujoji Zelandija importuoja kiaulieną iš 25 šalių, įskaitant Lenkiją, Estiją ir Kiniją“, – rašoma leidinyje.

Vaderstad 12 05

Naujojoje Zelandijoje paskelbta neteisinga informacija apie AKM pradžią

Kaip žinia, ne Lietuvoje buvo AKM pradžia. Liga Europoje pirmą kartą užfiksuota 1957 metais Portugalijoje. Iš ten ji išplito į Ispaniją ir Prancūziją.

2007 metais AKM užfiksuota Gruzijoje, vėliau išplito į Armėniją, Azerbaidžaną, Iraną, Rusiją ir Baltarusiją.

2014 m. sausio 24 d. Lietuvoje užfiksuotas pirmasis AKM atvejis nugaišusiam šernui. Rusija iš karto sureagavo ir tą pačią dieną paskelbė, kad uždraus kiaulienos importą iš mūsų šalies.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai