Lietuva uždraudė įvežti kiaules iš šiaurės rytų Lenkijos
2014-02-24

Vilnius. Lietuva uždraudė kiaulių importą iš dalies Lenkijos, kur rastas afrikinio kiaulių maro užkratas. Įsakymą, uždraudžiantį įvežti kiaules, pasirašė Veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

„Tai yra įprasta procedūra, pranešus apie užkrato grėsmę, todėl buvo uždrausta įvežti kiaules“, - sakė Veterinarijos tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė.

Įsakyme nurodyta, kad draudžiama į Lietuvą įvežti kiaules, šernus, termiškai neapdorotą kiaulieną bei neapdorotus pašarus kiaulėms.

Gabenti produkciją draudžiama iš Palenkės vaivadijos, Seinų apskrities, Augustavo apskrities Plaskų, Liepinės ir Štabino valsčių, Sokulkos apskrities, Balstogės apskrities Čarnos Bialostockos, Supraslio, Zabludovo, Michalovo ir Grudeko valsčių bei dar 5 apskričių.

Afrikinio kiaulių maro užkratas šio mėnesio pradžioje oficialiai patvirtintas ir Lietuvoje, o praėjusią savaitę – Lenkijoje.

Siekdamos užkirsti kelią kiaulienai iš užkrėstų Lenkijos teritorijų, Lietuvos tarnybos ruošiasi tikrinti automobilius, gabenančius mėsą į turgų bei kai kuriuos lengvuosius automobilius, - teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius.

„Yra muitinės tarnybos, kurios automobiliais kontroliuoja nuolat situaciją, mūsų teritorinės tarnybos prisijungs prie to ir nuolat bus atliekama kontrolė tiesiog keliuose, bus tikrinami dokumentai ir pateikiami tam tikroms tarnyboms, ar tai su apskaita įvežama mėsa, ar ji nepatenka iš tų rajonų“, – pirmadienį LRT radijo klausytojams teigė VMVT vadovas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai