Lietuva norėtų pirkti mobilią gaišenų utilizavimo įrangą
2014-02-04

Vilnius. Lietuva ketina įsigyti mobilią gaišenų utilizavimo įrangą, sako žemės ūkio ministras V. Jukna. „Esant reikalui, galėtume vietoje gaišenas deginti, nevežiojant po visą respublikos teritoriją, nes dabar utilizavimo įmonė yra tik Rietave", - antradienį susitikime su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija pranešė V. Jukna.

Sustikimas surengtas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos iniciatyva, paskelbus dėl kiaulių maro dalyje Lietuvos ekstremalią situaciją.

Anot V. JUknos, Lietuva Europos Komisijai (EK) iki vasario vidurio pateiks duomenis, kokie galimi Lietuvoje užfiksuoto afrikinio kiaulių maro nuostoliai. Jo pasekmes ketinama aptarti vasario 17 dieną Briuselyje.

„Esame suderinę, kad šį klausimą kelsime Europos Tarybos (žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdyje - past.) metu, kur dalyvaus abu komisarai - žemės ūkio Čiolosas ir veterinariją kuruojantis Borgas, įvertinant galimus kompensavimo mechanizmus ir patirtus nuostolius", -  antradienį susitikime su Konservatorių frakcija Seime pranešė V. Jukna.

Pasak ministro, iki vasario 15 dienos Lietuva EK pateiks visus skaičiavimus, kiek reikia lėšų, sprendžiant kiaulių maro problemą, bei galimų nuostolių kompensavimo sumą.

Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai nurodyta pakartotinai kreiptis į EK dėl finansavimo žvėrių migraciją stabdančiai tvorai prie sienos su Baltarusija. Manoma, kad būtent iš šios šalies šernai pernešė maro užkratą.

Apie galimybę pasienyje įrengti tvorą buvo kalbama dar pernai, tačiau EK atmetė brangiausią Lietuvos pasiūlytą projektą. Skaičiuota, kad tvora su Baltarusija kainuotų apie 10 mln. eurų (34,5 mln. litų).

Išaiškinus afrikinį kiaulių marą, praėjusią savaitę 6-iose savivaldybėse, paskelbta ekstremali padėtis. Maras nustatytas dviem Šalčininkų ir Alytaus-Varėnos rajonų riboje sumedžiotiems šernams.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai