Kiaulių maru užsikrėtusias šalis tikrins nepriklausomi ekspertai
2015-02-13

Talinas. Nepriklausomi ekspertai tikrins tris Baltijos šalis, Lenkiją, Baltarusiją, Rusiją ir Ukrainą dėl afrikinio kiaulių maro. Pasak Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus, ekspertai aiškinsis realią padėtį šalyse, tikrins, kokios priemonės įdiegtos.

Tokiam Lietuvos pasiūlymui valstybių atstovai pritarė trečiadienį ir ketvirtadienį Taline vykusiame pasitarime.

„Ekspertai išsiaiškins realią padėtį, nes dabar daug ko nežinome, kas vyksta kitose šalyse. Įvertins, kokios priemonės priimtos. Po to, kai atliks įvertinimą, visi susirinksime ir spręsime dėl kompleksinių priemonių", - BNS telefonu iš Talino sakė J.Milius.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pasak jo, grupę sudarys penki ekspertai iš Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos - kovo mėnesį jie pirmiausiai apsilankys Lietuvoje, po to - kitose šalyse.

„Lietuvoje lankysis kovą. (...) Iki gegužės mėnesio visose šalyse turėtų baigti vertinimus", - sakė veterinarų vadovas.

Užpernai vasarą afrikinį kiaulių marą nustačius Baltarusijoje, pernai jis išplito Lietuvoje ir Lenkijoje, vėliau - Latvijoje ir Estijoje. Veterinarijos tarnyba jau nustatė ne vieną atvejį, kai iš Baltarusijos į Lietuvą gyventojai įvežė afrikiniu kiaulių maru užkrėstus maisto produktus - sumuštinius su dešra, mėsą ir kitus produktus.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai