Kiaulių maro atvejis ūkyje - netoli sienos su Latvija
2018-06-07

Vilnius. Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai netoli sienos su Latvija nedideliame ūkyje nustatė antrąjį šiais metais afrikinio kiaulių maro protrūkį.

Tarnybos vadovas Darius Remeika sako, jog rajono kiaulių laikytojai po maro protrūkio turėtų būti budrūs.

„Norime atkreipti kiaulių laikytojų dėmesį, kad jie būtų itin budrūs ir sektų situaciją rajone. Jeigu afrikinio kiaulių maro atvejai nustatomi laukinėje faunoje, reikėtų vengti lankytis miškingose vietovėse. Kaip žinia, virusas gali plisti ir netiesioginių kontaktų būdu, todėl būtina paisyti biologinio saugumo priemonių“, – pranešime spaudai cituojamas D. Remeika.

Maras nustatytas 9 kiaulių ūkyje Pašvitinio miestelyje – visos kiaulės utilizuotos. Miestelis yra maždaug 20 kilometrų nuo sienos su Latvija.

Pirmasis kiaulių maro atvejis šiemet buvo nustatytas šios savaitės pradžioje Varėnos rajono Druckūnų kaimo ūkyje – maždaug 20 kilometrų nuo sienos su Baltarusija – čia buvo auginama viena kiaulė.

Maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis BNS sakė, kad abu atvejai nustatyti vietovėse, kur maras yra labai paplitęs.

Tarnyba taip pat praneša, kad Lenkijos Bielski rajone maro protrūkis šią savaitę buvo nustatytas komerciniame ūkyje su maždaug 5,9 tūkst. kiaulių.

Veterinarai šiemet Lietuvoje jau nustatė 2,28 tūkst. nuo maro nugaišusių šernų. Pernai per visus metus buvo aptikta 2,45 tūkst. šernų, o 2016 metais – 478 šernai.

Pernai maras buvo nustatytas 28 nedideliuose ūkiuose, kuriuose bendrai laikyta apie 170 kiaulių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai