Kaišiadorių rajone nustatyti dar du afrikinio kiaulių maro židiniai
2016-08-05

Vilnius. Kaišiadorių rajono Vilkiškių ir Pyplių kaimų nedideliuose kiaulių ūkiuose nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) židiniai. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad abu atvejai - neatsakingo ir neatsargaus kiaulių laikytojų elgesio pavyzdžiai.

„AKM židinių daugėja, nes kiaulių augintojai nesilaiko elementarių biologinio saugumo reikalavimų: apsilankę miške (galimai AKM virusu užkrėstose teritorijose) eina į tvartus nepersiavę batų, nepasikeičia drabužių, šeria kiaules maisto atliekomis, žole, laiko jas lauke. Nors, atvirkščiai, ūkininkai turėtų būti itin budrūs ir atsargūs, atsakingai laikytis kiaulių auginimo reikalavimų, nes kaimyninėse šalyse AKM virusas plinta į naujas teritorijas", -  sako VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Pranešama, kad abiejuose ūkiuose buvo nesilaikoma biosaugos reikalavimų. Vilkiškių kaimo gyventojas, susirgus laikomai kiaulei, apie tai nepranešęs nei VMVT inspektoriams, nei privačiam veterinarijos gydytojui, pats ją užkasė savo kieme.

Dojus agro 19 09 10

Apie gaišusius gyvulius ūkininkas specialistus informavo tik susirgus antrai kiaulei, kuri taip pat nugaišo. Ištyrus iš abiejų kiaulių paimtus mėginius, buvo nustatytas AKM. Specialistai gaišenas saugiai sunaikino, atliko dezinfekavimo darbus. Aplink ūkį nustatė 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonas, kuriose intensyviai vykdomi kiaulių laikymo vietų surašymo darbai.

Už reikalavimų nesilaikymą ir sukeltą realų pavojų kaimynystėje laikomoms kiaulėms, ūkininkui skirta bauda. Be to, jis negaus kompensacijos, mokamos patyrus žalą dėl AKM

Pyplių kaime esančiame ūkyje AKM patvirtintas dviem laikytoms kiaulėms, kurių savininkas nebuvo užregistravęs. Dėl šio reikalavimo nepaisymo, jam taip pat skirta bauda ir nebus išmokėta kompensacija.
Lietuvoje šiemet nustatyti 9 AKM židiniai kiaulių ūkiuose ir patvirtini 176 ligos atvejai šernams.

VMVT taip pat praneša, kad Latvijoje AKM nustatytas naujoje teritorijoje gaišusiam šernui, o Lenkijoje - kiaulių laikymo vietoje. Todėl Europos Komisija šiose šalyse išplės AKM užkrėstos teritorijos ribas.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai