Dauguma kiaulių ūkių laikosi biosaugos reikalavimų
2016-05-17

Vilnius. Lietuvoje toliau plintant afrikiniam kiaulių marui (AKM), tikrinta ar ūkininkai, laikantys kiaules, nepažeidžia biologinio saugumo reikalavimų. Patikrinus 5292 ūkius paaiškėjo, kad reikalavimų laikosi dauguma - 4238 ūkiai.

Patikras atliko savivaldybių administracijų darbuotojai, atsakingi už žemės ūkio srities kontrolę.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu, smulkių kiaulių ūkių patikra bei informacijos apie afrikinį kiaulių marą sklaida - viena iš kovos prieš afrikinį kiaulių marą prevencijos priemonių. Tad savivaldybių žemės ūkio specialistai lankėsi pas ūkininkus, laikančius kiaules, tačiau į tvartus nėjo, pildė klausimyną. Jame reikėjo atsakyti, ar kiaulių laikymo vieta aptverta tvora, ar prie įėjimo į tvartą yra dezinfekcinis barjeras (kilimėlis), ar naikinami graužikai, ar teritorija reguliariai tvarkoma (šienaujama žolė, apkarpomi krūmai, genėjami medžiai ir pan.), ar prižiūrintysis kiaules turi įsirengęs spintelę, kurioje laiko darbo drabužius ir batus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Tikrinimų metu nustatyta, kad 1054 ūkiai neatitiko biologinio saugumo reikalavimų. Radę pažeidimų, žemės ūkio specialistai apie tai informavo atitinkamą VMVT teritorinį padalinį.

VMVT specialistai, nuvykę į biologinio saugumo reikalavimų neatitinkančius ūkius, dažniausiai randa nustatytus trūkumus jau pašalintus. Ūkiuose, kuriuose nustatomi neatitikimai reikalavimams, taikomos adekvačios poveikio priemonės.

Šiais metais afrikinio kiaulių maro židinių naminių kiaulių laikymo vietose dar neužregistruota, tačiau šernų, sergančių šia liga, sumedžiota ar rasta nugaišusių ne vienas. Iki šiol nustatytos 65 vietos, kuriose AKM patvirtintas 115 šernų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad  už neregistruotas kiaulių bandas savininkams, deklaruojantiems pasėlius, Nacionalinė mokėjimo agentūra taiko sankcijas - jie gali dvejus metus negauti tiesioginių išmokų.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai