Briuselis pavadino neproporcingomis Rusijos priemones dėl kiaulių maro
2014-01-30

Briuselis. Europos Komisijos (EK) oficialus atstovas Frederikas Vensanas (Frederic Vincent – nuotraukoje) ketvirtadienį neproporcingomis pavadino Rusijos priemones dėl Lietuvoje nustatytų afrikinio kiaulių maro atvejų.

Anot jo, EK jau pateikė paklausimą Rusijai dėl pastarosios įvesto draudimo importuoti kiaulieną iš Europos Sąjungos.

„Mes įvertinome tai, jog Rusija realiai nusprendė nebeįsileisti kiaulienos iš ES. Tai neproporcinga priemonė. Mes kontaktuojame su Rusija, kad išsiaiškintume ir būtume tikri, kad šis draudimas nebus taikomas ilgai", - sakė EK oficialus atstovas.

Vaderstad 12 05

Rusija įgyvendino grasinimus dėl afrikinio kiaulių maro Lietuvoje stabdyti kiaulių produkcijos importą iš visos ES - trečiadienį veterinarijos tarnybos „Rosselchoznadzor" nurodymu Smolensko srityje sustabdyta 20 vilkikų su kiauliena (automobiliai - iš įvairių ES šalių, tačiau krovinių dokumentai išduoti Lietuvoje), kurie nukreipti atgal į ES.

„Rosselchoznadzor" vadovas Sergejus Dankvertas, agentūros „Interfax" paprašytas paaiškinti, ar šis faktas reiškia, kad Rusija uždraudė kiaulienos importą iš ES, pareiškė: „Nieko mums drausti nereikia. Mes reikalaujame vykdyti veterinarijos sertifikato kiaulienos tiekimui į Rusiją sąlygas, dėl kurio su ES buvo susitarta 2006 metais, taip pat tuo pat metu pasirašyto memorandumo sąlygas".

Pasak S. Dankverto, veterinarijos sertifikatas numato, jo į Rusiją gali būti tiekiama kiauliena tik iš tų ES regionų, kuriuose trejus metus nebuvo kiaulių maro.

S. Dankverto žodžiais, Lietuvoje užfiksuoti kiaulių maro atvejai, ir ES privalo atsakingai nustatyti regioną, kuriame ši liga siaučia, ir skelbti padidintos grėsmės zoną.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai